şükela:  tümü | bugün
 • ingiltere'nin en severek dinledigim, en güzel, en özel buldugum sesidir. kendi yapar sarkilarini, kendi çalar piyanoda. promise me sarkisiyla dünya çapinda ismini duyurmus, fakat çok da yükselememistir. bunda mütemadiyen çocuk yapmasinin payi oldugunu düsünmekteyim (üç kizi vardir). albümleri de üç tanedir, ilkine (isim bulamadigindan midir nedir) beverley craven demistir, ikincisi love scenes doruk noktasidir bence kariyerinin, üçüncüsü mixed emotions ise yine güzeldir. kendi halinde, nezih bir dinleyici kitlesi vardir.
  daha kolay dinlenebilir bir kate bush denebilir kendisine belki. yeni çocuklar, yeni albümler beklentisi içindeyim ondan.
 • genel itibariyle kalp burkan şarkıları seslendirmiş bir leydimizdir. severiz, hüzne meylettirir.

  ki zaten ya fazla şaraptandır ya da hayal görmektedir ama sevdicekle yaşadığı her an, her şey ona ilkmiş gibi gelmektedir (bkz: feels like the first time), sonra bir gülüşüne öldüğü sevdiceği onun rolünü çalmış o hain kadınla orda burda sürtmekte, onun cümlelerini teker teker söylemekte ve kendisini deli etmektedir. (bkz: love scenes) gerçi inancını kaybetmemiştir, bir gün farkına varacaktır bu adam olan bitenin ama iş işten geçecek pişman olacağız bak uyarısında bulunmayı da eksik etmemiştir. çünkü biliyordur ki sadece kendini düşündüğü, yalnızlığından keyif aldığı güvenli zamanlar geride kalmıştır, kayıptır. ben kendimi sende buldum der, sen yokken kayıpmışım, yaşamam için bir sebepsin, o zamanlara geri gidemem, gitmeme izin verme diyerek de noktayı pek güzel koyar. (bkz: lost without you)

  türkiye'deki muadili zuhal olcaydır herhalde bu kadının, öyle bir hazan, öyle bir duruluk...
 • kırgın zamanların içgüdüsel müzisyeni. bir insan kendini ne zaman kaybetse, bu kadına doğru koşup bulmaya çalışmalı diye düşünürüm hep. yalınlıkla vurgular sözleri; şarkı söylerken, müziğin içinde önce hissi bulursunuz. kırgın zamanlarda insana en iyi gelen şey de budur: his!
 • melankolik bünyelerin love scenes adlı şarkısını asla ve kat'a dinlememesi gereken, kadın ruhunu belki de en iyi ifade eden ingiliz şarkıcı.
 • çok güzel bir kadın. ama öyle yüzü beş hokka boyalı, üzerindekiler bilmem kim imzalı modern zaman güzellerinden değil, saf, kristal bir güzellik ondaki. şarkılarında da, sesinde de var aynı hava. hatta kendisini hiç görmeyen birisi sesini duyduğunda, şarkısını dinlediğinde sanki onu gözünün önünde canlandırabilirmiş gibi bir hava bu. saatlerce bıkmadan, bu havasına kapılarak dinlenebilir. sesiyle akıyor sanki beynine, aklına insanın. güzel kadın, çok güzel kadın.
 • geçenlerde gördüm bu kadını. birlikte yoğurtlu, salçalı makarna yiyorduk. ne de beğenmişti. esasen kaygan bir akışkanlığı var. uçup giden. hemencicik pes ettiriyor beni.
 • en baba şarkılarından biri de "lost without you"dur, unutmamak lazımdır...
 • (bkz: love scenes)
 • muhteşem şarkıları vardır.(bkz: holding on)