• parayı kazanmış değil çöpte falan bulmuşların yaşadığı yer olsa gerek. yine de emin olmak için malikanelerin bi tanesinin kapısını çalıp "birader pardon, ne iş yapıyodun sen? hani bu suyun kaynağı nerden onu merak ettik de" diye sorasım gelmiş midir, şahsen evet.
    bilmem kaç blok boyunca palmiye ağaçları/milyon dolarlık evler/alman veya lüks amerikan araçlarından başka birşey görülmez . belediyesi havuzu/tenis kortu olmayan evlere ruhsat vermiyo zannedebilirsiniz*
    allahın zengini arsız california'nın da ciks mekanıdır kendisi. sokaklarında yürüyen adam falan pek görülmez. elbetteki sokaklarında öyle bakkal çakkal bim falan da yok... ortalıkta bir hareket de görülmediğinden süper zengin insanlar yemez içmez osurmaz 7/24 lüks arabalara biner ve evlerinde/lüks bi yerlerde sevişirler teorim de desteklenmiş oluyor.

rodeo drive ise bildiğin şaka gibi bi yer. amerika ucuz fiyatlardan alışveriş cennetiyken buradan bu markalardan alışveriş yapmak zaten sadece burada oturan heriflerin harcı olabilir...

kısacası beverly hills dünyanın %99,99998'inin geri kalan %0,00002'nin (doğru çıkartabildim mi lan) götünün keyfi için çalıştığının ispatıdır gözümde. bu zaten dolarla kıçlarını silen arkadaşların belediyesinde yediğim ve götüm götüm ödediğim $58'lik park cezası da içime evlat acısı gibi oturmuştur...
    beverly hills benim için bitmiştir vesselam. bir daha gitmem.
  • şu an ki belediye başkani, iran asıllı jimmy delshad'dir. 35.000 kişilik beverly hills camiasinin 8.000'ini 1979'daki devrim zamaninda iran'ı terk edenler olduğunu düşünürsek gayet doğal bi durum.
  • tirtonun onde gideni bir yer. filmlerden dizilerden hatta cizgi filmlerden aklimizda oyle bir imaj olusmus ki gidince ufkumuz acilacak saniyoruz. nisantasi-harbiye-macka hatti buradan on kat guzel degilse ben de adam degilim. ulan bir yer bu kadar mi sisirme olur arkadas. aman diyeyim, 2 saatten fazla harcamayin.
  • beverly dr. uzerinde momed isimli akdeniz mutfagi urunleri sunan bir restoran bulunmaktadir. turk olmadigina hemen hemen eminiz ama menude ozellikle turkiye'ye ait bazi seyler turkce yazilmisti, mesela etli pide. amerika'da bulundugum surece yedigim memleket yemeklerinden en guzellerini bugun burada yedim. domates corbasi ve etli pide harkuladeydi. mekan guzel , fiyatlar beverly hills gibi bir yer icin cok cok ucuz.

dunya uzerinde beverly hills'den daha sasali bir mekan olmasa gerek. varsa da cok azdir. zenginlik kavramini yeniden tanimlayanalarin yasadigi bolge olmus. milyon dolarlik arabalari , onlarca milyon dolarlik evleri gormenin siradanlastigi bir yer . zaten cadde uzerideki kucuk bir kuyumcudan yuz binlerce dolarlik muceveri bir kalemde alma fikri bile hala tam anlasilabilmis degil benim acimdan.

neyse zenginin mali zugurdun agzina beverly hills'de siciyor haberiniz ola.
  • evler guzel ama satan yok.
  • her an jason priestley gozukcek mi acaba paranoyasiyla dolasilabilen, genel gecer issizlik*tan kacamamis, los angeles yakinlarinda bir hijyenik sehircik. tuvalet* sorunu olursa eger rodeo drive'in kapsadigi kucuk mall'un en alt katinda var evet.
  • sokaklarında gezerken bir kaç kez "oha ne güzel evmiş lan" cümlesini kurmanıza neden olan şehir.

onlar nasıl evlerdi öyle.

abd'nin kapitalizmin beşiği olduğunun görsel bir ispatı niteliğinde resmen.
  • ağzımı açık bırakan yerdir. insanın aklına "beverly hills" denince gelen imgeden çok daha farklı.
    yemyeşil ulan burası
  • malibuya gitmedim ama olur da bir gun piyango bana cikarsa ve 30 yil yerine direk alacagim icin (plan yapildi coktan), buradan degil de malibudan ev alirim

okyanusa uzak olup, manzarasiz evlere bu miktari vermek bana mantikli gelmiyor. santa monicayi buradan daha cok begendim, ki los angeles da santa monicadan guzel yerler de var
  • amerika'nın kaliforniya eyaletinin los angeles şehrinde bulunan bir bölge.

içerisinde turistlerin ilgisini çok çeken rodeo drive'ı bulundurur. gucci'den prada'dan tutun aradığınız bütün pahalı markaları içerisinde bulabilirsiniz. beverly hills'in kalbi buradır. ayrıca gta v oynamış suserlerin de bileceği rockford hills'de mücevher soygununun yapıldığı bölgeyi de içinde bulundurur ki gerçek hayatta görmek insanı şaşırtır. ayrıca büyük bir adet park bulundurur ama ben kış vaktinde gittiğim için pek bir nimetini bulamadım.

bunlar haricinde birkaç talk show ve benzeri şeyler bu bölgede çekilir. amerika'nın pek zengin olanları burada yaşarlar.
hesabın var mı? giriş yap