şükela:  tümü | bugün
  • resmi işlerde işlemin içeriğini belirtmek zorunluluğu olduğunu bildiren uyarı niteliğindeki öbek.
    örn:kargo teslimatlarında,irsaliye yok ise paketin içindekileri belirtmek zorunludur.
  • laf.

son birkaç gündür kafayı yememe sebep olan laf.

ortada ayan beyan görüntüler varken fakat aksi yönde görüntüler yokken, halkı galeyana getirmek için provakatörlük yapan gazeteciler ve devletin yönetim kademesindeki kişiler varken, adli tıp raporunun içeriği ısrarcı iddia sahipleri tarafından değil de "dış mihrak"lar tarafından açıklanırken hala ve hala ortada gezen laf. hala utanmadan dillendirilen laf.

bu durumdan hareketle görüyoruz ki, bazı hukukçuların savunduğu "kadın tecavüze uğradığını iddia ediyorsa, o iddiasını kanıtlamak zorunda değildir. suçladığı kişi ya da kişiler tecavüz etmediğini kanıtlamak zorundadır. kadının beyanı esastır" düşüncesini evire çevire böyle absürd bir olayda "kadının beyanı esastır"a indirgemek için sahip olmamız gereken zeka yaşı 3'tür.

ayrıca da istanbul tamamen bana aittir. daha doğrusu aitmiş. geçen yolda yürürken adamı biri "istanbul bütünüyle senin mülkün" dedi. bence tamam yani. sonuçta beyan esastır. adamın beyanı benim için esas. tüm istanbullular için de benim beyanım esas. herkes ayağını denk alsın. beyan verdim sonuçta. beyan diyorum.. boru mu!
  • o bilim adamlari gazeteciler tutuklandiginda henuz kesfedilmemis esastir.
  • kabataş yalanının ortaya çıkmasından sonra pek sık duyduğum söz.

video çıkmış ortaya, olay yok, gün gibi ortada her şey ama "beyan esastır". neden? çünkü beyan eden bir türbanlı bacı.

şimdi bir kadın çıkıp başbakan bana tecavüz etti dese ne olur acaba? beyan esas en nihayetinde.
  • (bkz: değildir)
  • (bkz: isildur)
  • eğer karar verici bir pozisyondaysanız, insanın elini kolunu bağlayan nefret edilesi bir kural. biliyorsunuz adam yalan söylüyor, konuştuğunuz telefon, kulağınızdaki stetoskop dahi dile gelmiş "uyduruyo abi" dese bile hiçbir şey yapamıyorsunuz.
  • gelişmişlik düzeyi yüksek toplumlarda kabul görebilir. bizim gibi toplumlarda, en eğitimlisi bile, bunun ne olduğunu kavrayabilecek durumda değil maalesef.