şükela:  tümü | bugün
  • ayşe hatun önal'ın selam dengesiz albümünün 2. şarkısı. sözleri inanılmaz komik ve eğlenceli.

''herkese goygoy postayı bana koy kırılıyorum artık'' askdhsjdhjskjd şarkı tam bir 2014 yılının mart-haziran aylarındaki hayat soundtrackim. birden o günlere döndüm hasta gibi dinliyorum.
  • çok eğlenceli, tatlı tripli bir şarkı olmuş, galiba her yerde duyacağız bu şarkıyı.
    bu arada "ah kendimi yırttım ben allah, kime diyorum duyulmuyor mu?!" kısmında allah demiyor, alo diyor. hatta "all-lo" diyor.
  • böyle ciddiyetsiz şarkıları oldum olası eğlenceli bulmuşumdur.

''tavuğuna kışt mı dedim? köpeğine hoşt mu dedim?'' gibi sözler barındıran goygoy şarkı.

yazın beach clublarda şu versiyonu gümbür gümbür çalar artık. *
  • çok güzel bir klip yapmışlar şarkıya buyrun , bana göre şarkı çok güzel değil ama klibini orjinal buldum yeni yayınlandığı kimsede paylaşmadığı için paylaşayım dedim. klip güzel demiş miydim.
  • klibi orijinal filan olmayan şarkı.

ayşe hatun önal'ın siyah kıyafetli kadınlarla birlikte dans ettiği sahne, drift yapan arabalar, klibin renk tercihleri filan komple m.i.a.'in bad girls klibinden bire bir çalıntı.
    fikir bazında çalıntı tabii. prodüksiyon anlamında ise tam bir felaket olmuş, zira
    i) bütçeleri olmadığı
    ii) yönetmen kadri beran taşkın'ın bir romain gavras olmadığı gerçeği sebebiyle.

hayır, bu nasıl bir kendini bilmezlik ki superbowl'da sahne alan, yaptığı orta parmak hareketiyle olay yaratan bir kadının klibinin düşük bütçeli müsameresini çekebilir ve altına da "yönetmen: kadri beran" yazabilir bir insan, aklım almıyor.
  • klipte sahne geçişleri çok hızlı olmuş. gereğinden fazla.
  • klip adana'da çekilmiş.

(bkz: #70210805)
  • klibine bayıldım. ya bu işler ne ile beraber bu yazın en güzel şarkıları bence.
  • 2 video klip izleyenlerce klibinin çalıntı olduğu iddia edilen mükemmel goygoy şarkı.

imge çağında yaşıyoruz arkadaşlar üzgünüm, günde binlerce imgeyle karşılaşıyoruz. artık bişiyin başka bir şeye benzeme ihtimali -çalıntı olmasa bile- çok çok yüsek. geçenlerde girdiğim koskoca doktora mülakatında portfolyomda bir işin tamamen çalıntı olmasıyla suçlandım mesela, güya afişin aynısını 2 yıl önce bir yerde görmüşmüşmüşler. taviz vermeyip atlattım olayı, neyse.

ayşe hatun kendi açıklamasında s1f1r b1r'den etkilenerek böyle bir şey yapılmasını istediğni açıklamıştı. dolayısıyla oradaki çekim teknikleri ve ortamlar dizidekilerden uyarlanmış, biraz da adana'nın geçmişi ve coğrafi gerçekliğiyle ilişkili renk, kostüm ve figürlerle renklendirilerek pop hale getirilmiş.

izle devam şahane klip.