şükela:  tümü | bugün
  • şantiyelerde mühendislerin taktığı baret türü. genelde beyaz baretin varsa sözün dinlenilir.
  • görünüşte mühendisler takar. ama şantiyelerde ve tersanelerde genelde kafasına göre takıyor millet. bugün eve dönerken referandum posterlerini gördüm akp'nin. çalıştıkları ajanstaki arkadaşlar 2 satır araştırma yapamamışlar heralde işçiye mühendis mühendise işçi bareti giydirmişler. tebrik ediyorum kendilerini. o ajanstakilerde ortalıkta ben türk don draper'ım diye dolaşmıyordur inşallah.
  • mühendis karizması resmen ya. bir zamanlar fabrikada çalışırken benim de vardı. sahaya inerken takardım. elde telsiz filan. ama hatun kişide güzel durmuyo. en güzel yakıştığı kişiler böyle otuzlu yaşlarında bekar mühendis adamlar. seksi oluyolar lan bildiğin. asdfgdfs mustafa bey bugün pek seksisiniz denmiyo tabi çalışma ortamında. o yüzden mühendislik yapmıyorum. beyaz baretlilere selam ederim asdfgdfsd
  • değil mühendis bi sikim olmadığım halde her şantiyeye gidişimde kullanmam için verilen baret. doğrusu mühendislerin kullanması. (bkz: napam)
  • aslında yönetici ekibin ve ziyaretçilerin taktığı baret türüdür. lanet olsun sınıf ayrımına lanet olsun beyaz baretin sarı barete üstünlüğüne. yöneticiysen çalışanlar seni dinlemeli beyaz bareti değil
  • mühendis ve yönetici sınıfının taktığı barettir ve mühendislik okuyan öğrenciler de beyaz baret takar. işin iyi yanı staj yaptığınızı veya sahayı ziyarete geldiğinizi bilmeyen işçilere getir götür işi yaptırabilirsiniz. cüzdanımı arabada unutuğumda oradaki genç bir işçiye aldırmıştım.