• kiptaş yönetim kurulu çaycısı.
  • ırkçı değildir. kesinlikle değildir.

edit: yok abi sadece ırkçı değil gerisini siktir edin.
  • asuman krause ile ışın karaca'yı birbirine benzetebilen bir yazarmış... ben de kendisine eşlik ediyor ve ajdar anık'la akrep nalan benzerliğini oy gösteriyorum... badim olsun bu beyaz cüce...
  • aykut'un avrupada takim calistirabilecegine inanacak kadar futbol cahili.
  • nickinde olmasına karşın özünde cücelik barındırmayan sözlük yazarı.

şimdi bu adamı tarif etmek biraz zor. öyle "bir tarafından dalayım konuya gerisi nasıl olsa gelir" derseniz sıçarsınız, sonra baktınız olmuyor yazdıklarınızı da siler tekrar başa alırsınız. saolsun öyle de enteresan süper bir insandır. sözlüğe dahil oluşunun üzerinden baya vakit geçmiş lakin buradaki varlığını öğrenince benim gibi nickaltı yazısı yazmayan bir adama üç beş kelam etme zarureti doğurmuştur. dur bakalım nasıl yapacaksam artık..

kendisi ile tanışıklığımız bilmiyorum kaç sene ama tek haneli yıllardan değil orasından eminim. deli-dolu, sözüne güvenilir, atadan babadan görmüş geçirmiş, ipiyle kuyuya inebileceğiniz bir insandır. içimden bir ses astronomi ve uzaya olan merakının onu bir yıldız evresi olan bu nicke yönlendirdiğini söylüyor. kesin öyledir yani.

vakt-i zamanında beraber takılabilecek ortamlar yakaladık. aramızda belki 3-4 yaş vardı ama kafalar ve gönüller denk gelmişti. saçma salak şeylere ben gülerken o da gülüyor, belkide kızılmaması gereken işlere ben kızarken o da bana eşlik ediyordu. haksızlıklara karşı "alayına isyan" bayrağını beraber çekebiliyorduk. o zamanlar öyle para pul da yoktu bizde -hoş şimdi de yok anasını satayım- ona rağmen mutluyduk hacı. cebimiz delikimsi olsa da gönüllerimiz zengindi. olmadık abidiklikler keyif veriyor, sanki aldığımız keyif bizi zengin ediyordu. kakara kikiri tarzı şeyler de değil bahsettiğim. öyle adam gibi oturup saatlerce keyifle muhabbet edip onun üzerine bir de olmayan paramızdan dem vurup dalgamızı geçebiliyorduk. sonraları yollarımızın neden ve ne zaman biraz daha uzaklaştığını da tam olarak bilemiyorum lakin eğitim süreçleri ve iş-aş işleri bizi biraz bozdu diye düşünüyorum. ha, bu arada söylemeden geçemeyeceğim. bir süre sonra tekrar bulduk kendimizi. bir laf vardır, insan insana kavuşmazlı mıydı dağ dağa kavuşmazlımıydı neydi öyle bişeydi. bizim duruma uyduğunu düşünüp söyleyecektim ama lafın doğrusunu hatırlayamıyorum, sıçtım sıvamayayım hiç.

çok daha fazla uzun uzadıya birşey anlatacak değilim. en nihayetinde hiçbirimizin olmadığı gibi kendisi de bir konfiçyüs değildir belki ama en asil duygu ve düşüncelerin adamı olduğuna dair her türlü bahse girerim. iyi ki varsın birader.
  • henuz 22sine bugun itibari ile giren citirdir kendisi. dogum gunun kutlu olsun, simdi hadi bi cay koy icelim...
hesabın var mı? giriş yap