• evde kadinlar kullansin diye yapilan her$ey
  • bi de (bkz: siyah esya), (bkz: sicak esya), (bkz: soguk esya) gibi esyalar vardir..
  • fi$e takilan e$yalara verilen genel isim..
  • buzdolabi, camasir, bulasik makinasi, firin gibi dis yuzeyi beyaz emaye kapli buyuk boy elektrikli ev aletlerinin genel adidir.
  • turkiye pazarindaki beyaz esya markalari:
    arcelik-beko-altus
    bosch-profilo-siemens
    ariston
    indesit
    miele
    sharp
  • evdeki diger e$yalara gore daha bir saygi duyulan, sempati beslenen e$yadir ''beyaz e$ya''.
    bu nedendir? cunku hareket ediyor, ses cikariyor ve bir $ekilde hayatimizi kolayla$tiriyordur. biz de bu sebeplerden dolayi onu kendimize yakin hissederiz.

$imdi salondaki sehpayla arasinda manevi bir bag olan birisini gordunuz mu? goremezsiniz. ancak ben, kendi kahve makinesine filtre alirken hediye paketi yaptiran insanlar taniyorum.

(ayrica bu entry cevremdeki insanlari bir kez daha gozden gecirmem gerektigini hatirlatti bana)
  • - hanım, bu beyaz eşyayı nereye koyayım?
    - salonun ortasına koy. domalık vaziyette dursun, üstüne tabak çanak koyarız.
    - tamam canım hallettim. peki ya şunu?
    - onun da kollarını açıp kapının yanına koy. öyle dursun bişiler asarız.
    - tamamdır. bu?
    - cuma'cım eşya değil ki o. mundar etmesene akşam yemeğimizi. hayretsin.
  • turkiyede olup amerikada olmayan $eylerden biri. burda beyaz e$ya diye ilkel bir takim arac gerecler kullaniyorlar.
  • yavaş yavaş online olarak da satışı yapılan tüketim ürünü.

http://www.i-deal.com.tr/
  • hayatı kolaylaştıran bir takım elektronik eşya. çoğu kez evlilik fikriyle ilişkilendirildiğinden bir ayar sözü olarak da kullanılır, beyaz eşya da düzersin sen şimdi,gibi. **

yerleşik hayata geçmenin, sıradan bir hayata sahip olmanın simgesi de olabilir:
    (bkz: sofben taksidi)
hesabın var mı? giriş yap