şükela:  tümü | bugün
 • et lokantasi tadinda bir tamlama.
  beyaza boyali ev anlamini içermesi de cabasi. ama gelin görün ki bu beyaz ev aslinda ruslarin parlementolarina verdikleri isimdir.
 • (bkz: white house)
 • yıllar önce bodrumda yavuz çetini izlediğim ve gitar olayını kafaya takmama sebep olan yer.
 • (bkz: casablanca)
 • sinop yarımadası'na girmeden az önce deniz'e sıfır nefis bir küçük otel. odaları hansel ve gretel'in büyükannesinin evi gibi döşenmiş, bölgenin tartışmasız en iyi mutfağına sahip bir aile işletmesi. hani bu kadar düzgün olabilir bir yer dedirtiyor adama... buraya gelindiğinde otel sahibi aynı zamanda baş aşçısı aydın abi'nin elinden mutlaka nefis salatalar **, balık ve / veya et ızgaralar yenmeli, oda fiyatına dahil o benzersiz kahvaltının tadına varılmalıdır. temmuz ve ağustos ayları sinop için en makul dönem olduğundan gitmeden önce mutlaka yer ayırtılmalı.
 • beytepe kampüsüne çıkarken yolun tam ortasında ve sağda kalan ve hacettepe mezunu olduğum için benim de yakın zamanda yararlanmayı düşündüğüm mekan.
 • 70'li yıllarda oldukça popüler olmuş bir erkut taçkın şarkısı. insanı alıp götüren bir moog synthesizer melodisi ile açılır.
 • samsun'un istiklali sayılan çiftlik caddesi üzerinde ve birde söz konusu caddeye çıkan bir sokakta bulunan mekan... eskiden sadece cadde üzerinde olanı varken sokaktaki sonrada açılmıştır... cipsli soslu dürüm ve tikveşli ayran ikilisi kanımca en hoş menüleridir.. gerçi ayran değişebilir zamanla ya, neyse... cadde üstünde olan mekan daha çok gençlere ve hızlı yemek isteyenlere hitap ederken ara sokakta olanı gidip kalıbı yayarak iskender yenilecek yerdir... alevler içinde gelen iskender'i ayrı bir güzeldir kendilerinin.. samsun'a gidildiğinde karın doyulası en güzel şehir içi mekandır burası...(bkz: aç karna entry girmek)
 • sinop'un en leziz lokantasini da icerisinde barindiran kucuk bir aydin abi isletmesidir. hakikaten bina beyazdir. mobil mevkiinde bulunur bu beyaz ev ve neredeyse yaklasik 30 kusur senedir vardir. ozellikle yaz aksamlari dibinize vuran dalga kopuklerine karsi kaldirdiginiz raki kadehine eslik eden -aydin abinin karisinin bizzat kendi elleriyle yaptigi- zeytinyagli dolmalarla oynasmak pek keyiflidir.
  cok fazla yemek seceneginiz yoktur ama her sey son derece taze ve lezizdir cunku aydin abi asla hic bir yemegi (salata da dahil) onceden yapmaz. ayrica biberleri bile tum pazarlari delirtecek bir ozenle hep ayni boyda secer o kadar da obesesiftir ve porsiyonlar her zaman ayilar icindir o yuzden siparisle birlikte mutlaka "aydin abi yarim insana gore yap sen kasap koftesini" demek elzemdir.
  gidile, gorule, keyfine bakila.
 • hacettepe beytepe kampüsünde bulunan ve bir zamanlar arkadaslarla sabahın 6 sında tenis oynamaya gittiğimiz mekan.havuzu,restoranı da bulunmaktadır

hesabın var mı? giriş yap