şükela:  tümü | bugün
  • dün akşam, yani 9 ekim 2016 gününü 10 ekim 2016 gününe bağlayan gece yayınlanan programda vuku bulan hadise.

fatih terim'in basın toplantısının ardından bir kaç dakika sonra, sinan engin'in usulca terim'i eleştirdiği anlarda duyuluyor. o sırada kadrajda sinan engin ve rasim ozan bulunuyor. fısıltının akabinde ertem şener hafifçe öksürüyor ki muhtemelen kendisi fısıltının mikrofona yansıdığını fark ediyor. bu durumda fısıltı ya ahmet çakar'a ya abdülkerim durmaz'a ait. kanımca ahmet çakar'a ait.

fısıltıda "ben kavgadan beslenicem" olduğunu düşündüğüm bir cümle kuruluyor. "ben kavgadan" kısmı açık ve net. öteki kelime b harfi ile başlıyor. akabinde muhtemelen ertem şener'e ait olan bir fısıltı da "sen" ile başlayan bir cümle kuruyor.

akabinde bir kaç dakika sonra ahmet çakar söz alıp konuyu fatih terim ve futbolcular arası gerginliğe getirip "çocuklarını sen yedin" şeklinde suçlamada bulunuyor. sonra arda ile yaşadıkları polemiğe girip tekrardan fatih terim'e "arda ile yaşadığı kavga" üzerinden eleştiriler getiriyor. böylece bir kaç dakika önceki fısıltıda "kavgadan beslenicem" şeklinde bir konuşma gerçekleştiğini anlıyoruz.

peki bunda ne var? olabilir. insanlar orada gizlice konuşabilirler. fakat garip olan şu, çakar ve şener programı bir kurgu içerisinde daha önceden belirlenen konular üzerinde yönetiyor, zamanı geldiğinde tansiyonu yükselterek eleştiriyorlar.

şahsi görüşüm, beyaz futbol kontrollü ve önceden planlı bir biçimde fatih terim'i yeme operasyonuna girişmiş halde. ahmet çakar'ın fısıltısı da muhtemelen daha önceden tasarlanmış hamleye girişmeden önceki son kontrol. sıra geldi ben kavgadan beslenicem şimdi diyor. ve söze giriyor.

açıkçası programın böyle bir ön ajandaya sahip olması beni şaşırttı. daha samimi ve spontane geliyorlardır. özel bir amaç için takvim yazıp adım adım uygulamaları da hoş gelmedi. gerçi fatih terim'i günahım kadar sevmem. gitmesini de istiyorum ama bunun için plan proje oluşturulmasını da garipsiyorum.

link
  • hoaydaa
  • normal dinlendiğinde duyulamayan, amuda kalkarak dinlendiğinde ayan beyan duyulan fısıltı.

vay arkadaş ne gizemler dönmüş ya.
  • lan oğlum izlemeyin demiyorum, izleyin tabi. gülün eğlenin falan ama, şu programa bu kadar büyük anlamlar yüklemeyin yahu. sunucuları bile bu kadar ciddiye almıyor bu programı. alsalar böyle olmaz zaten.