şükela:  tümü | bugün
 • adana yöresinde pamuk bitkisine verilen ad.
 • bu siralar hummali bir sekilde on hazirlik calismalari yapan, agustos ortasinda adana'da cekimlerine baslanacak olan yeni dizilerden biri. tmc film yapimin yeni sezon projelerinden.
 • kadrosunda altan erkekli, mehmet günsür, ismail hacıoğlu, erkan petekkaya gibi isimlerin olacağı söylenen yeni sezon dizisi.
 • (bkz: tülin özen)
 • sabah iş yerinin asansöründe yandakinin gazetesine hızla atılan bir bakış, o da ne, “adana kadar sıcak bir dizi” haberi, o da ne ki? beyaz gelincikmiş, yeni diziymiş vs. hadi dedim, memleket hatrına bakayım n' oluyomuş. yahu bu memlekette adam gibi bir “memleket dizisi” çekilemeyecek mi? sakil kalmış, tipler pek bir “ay pardon, adana hangi coğrafi koordinatta kalır?” havasında. niye ta adana’ ya gitmişler, müsriflik canım. al o tipleri getir maslak’ ta x bir plazaya, tarabya sırtlarında y bir villaya, gel keyfim gel. bir gadam alasın gardaş, bir oturuşunu kalkışını görelim. dizinin, erkan petekkaya ve ismail hacıoğlu’ nun esmerliği dışında adana’ yla pek bir alakası yok. ha bir de pamuğun pek hükmü kalmadı galiba adana’ da. çukurova pamuğunun kalitesi düşük. mısıra mı ne dönüyormuş tarlalar. pamuk ağası da kalmadı gözüm ya, kalmış olsa ben evlenicem. neyse, üç beş memleket manzarası gördüm, iyi oldu.
 • gardaşım erkan petekkayanın allahsız demesiyle beni bitirmiş dizidir.adana ağzı bakımından düşman toprak ağasının mükemmel şivesinin dışında yakalamak güç olmuştur.adanayı köy sanan insanlara adanayı tanıtmak açısından güzel bir fırsat olduğu kesin bir yapıt.
 • ismail hacioglu'nun dokturdugu dizi.
 • bir adana masalı. zenginlikten çatlamak üzere olan bir aile, iç sorunlar, dış mihraklar, biraz mafya sosu, aşk, entrika, maraba. paraya da kıymışlar. oyuncu zenginliği had safhada. elflerden transferler görülebilir. bir de göz rengi birbirini tutan iki kişi bulmak mesele. gökkuşağı gibi mübarekler. asabım bozulmadı değil.
 • beyaz gelinciklik için dizi boyunca beyaz kıyafetlerle dolaştığından kerli fark ettirmeden beyaz gelinlik giyse fark etmeyeceğimiz kızımızın başrolü oynadığı dizi. ne kadar da güzel artık amerikan dizileri gibi bizim de dizilerimiz her bir kentimizde geçiyo. gerçekten yani. istanbul istanbul nereye kadar. bi dar alanda kısa paslaşmalar sırf bursada geçerek bile mesud etmişti bizi. de yani tarsusta geçen ve nedensiz biten dizimiz seher vakti gibi, burda da başrole hoş olduğu kadar sevimsiz, herşeyi bilen bir genç kadın kondurmanın arkasındaki gizli ma'na nedir? bilmek isterdim bi gün ben de bunu.

  bi de ister istemez merkezi adana olan ilk dizimizin gösterildiği gün atanın adanada ölü bulunması* türk diziciliğinin bu piyonunun acaba kurban mı gittiğini düşündürmedi değil. kurban meselesi dışında, doğru olacağından ya da hiçbir zaman bileceğimden değil, bu dizileri seyrederek fantastik komplo teorilerine meyillendiğimden...