şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şöyle bir şey olabilir; üzerinde beyaz gömlek var, böyle omuzlara atmışsın ceket gibi ama. şimdi onu üzerinden düşürmeden, içinden atleti üzerine geçirdin mi? işte bu giydiğin atlet gömlek içinden giyilmiştir. gömlek içine giyilen atlet bambaşka bir şeydi galiba.

  editto: ben bu entry'yi yazarken başlık "beyaz gömlek içinden giyilen atlet" idi sayın sözlük. köprünün altından çok sular akmış, ardımdan gizli işler çevrilmiş.
 • alt versiyonu için.

  (bkz: pantolonun altına içlik giymek)
 • çirkin görünür. atletsiz rahat edemiyorsanız kolsuz fanila giyiniz. hatta daha iyisi fanila alın ve kollarını gömleğin omuz dikişi hizasından kesin. kimse bişiicikler anlamaz.
 • o atlet defaulttur, sürümü öyledir o adamın, dövme gibidir cıkmaz o.
 • imajı susuzluğa tercih eden güruhun yeni günah keçilerinden biri. söz konusu eylemi gerçekleştiren kişinin içinde bulunduğu mevsim yaz ise bir noktada anlayışla karşılayabilirim bu estetik kaygısını ama kimse zemheride beyaz gömleğin altına neden atlet giyiliyor arkadaş tarzı çemkirmeleri kabullenmemi beklemesin.
 • turk kadininin baska bir on yargisidir sadece. fitilli jockey atlet'i brad'e bir giydir bakalim nasil oluyor?*
 • beyaz gomlegin icine illa bişi giyeceksen fanila giy. yani bir suru cozumu var bunun. toplantıya geldiginde ceketini cıkarıp, neredeyse yakası gobegine kadar inen beyaz atletini, beyaz gomleginin icinden gosterme bana.
  kalite farkı bu bence. en iyi universiteden mezun olmuş olmak veya cok zengin olmak ya da yurt dışı görmüş olmakla ilgili degil bu. aileden gelen görgü meselesi. bu tip adamların ayakkabılarına dikkat edin hepsi ya tokalıdır ya da dumduz mokasen ayakkabıdır. bu ayakkabıya da en az 200 tl para vermişlerdir.

  tekrar ediyorum görgü meselesi.
 • ne yazık ki insanı gereksiz kalıplara sokma çabalarından biri sonucu "görgüsüzlük", "kroluk" olarak tanımlanan atlet.

  öncelikle gömlek giymek veya beyaz bir gömlek giymek kişinin tamamen kendi zevkiyle, kendini nasıl giyinirse daha iyi hissedeceği ile alakalı bir durumdur, onun için bundan sonra yazacaklarıma karşı "o zaman beyaz gömlek giymesin başka brişey giysin" gibisinden konuşacak arkadaşlara önceden sesleneyim istedim.

  atlet konusunda genel bir ayrım var toplumda. kimisi hiç giymiyor, rahatsızlık verdiğini düşünüyor. kimisi de atleti standart bir iç çamaşır olarak görüyor ve onu giymeden kendini tam olarak giyinmiş hissedemiyor.

  1- atletsiz giyilmiş beyaz bir gömleğin özellikle biraz kilolu olan insanlar için göğüs uçlarını belli etme durumu var. bu kimileri için normal olabileceği gibi kimileri için atleti giymek için yeterli bir sebep de olabilir. örneğin ben karşımdaki bu görüntüden pek hoşlandığımı söyleyemem.
  2- her insanın vücudu ter salgılar ama bazılarında bu salgı çok fazla olabilir. böyle insanlar gömleklerinde oluşması muhtemel ter lekelerinin kötü görüntüsünden sakınmak için atlet giyebilirler.
  3- az ya da çok terlesin bazı kişiler vücutlarında gün içerisinde oluşan teri sürekli silme imkanına sahip olamıyorlar doğal olarak. bu kişiler atletin ter emici özelliği ile yıkanmadan, silinmeden en azından günü kurtarabiliyorlar. ha benim gibi pasaklısınızdır, sizi 3 gün bile idare eder onu bilemem, ben hassas kişiliklerden bahsediyorum.
  4- bi de fanila açılımı var ki şahsi beğenilerimizi bir tarafa bıraksak bile sadece kollarn özgürce hareketini kısıtladığı için dahi atlete alternatif oluşturması mümkün olmayan bir açılım olduğu için lütfen geçiniz.

  sonuç olarak beyaz gömleğin altına atlet giyen kişi, en az giymeyene gösterilen kadar saygıyı hak etmektedir. "ay çok kazmaaa", "görgüsüz manda" gibi tabirleri kullanmadan önce bi düşünün lütfen.