şükela:  tümü | bugün
 • alkolsüz bira, ağrısız ölüm ya da sevdasız hayat gibi, yavan birşey.duyguyu tam veremeyenlerden.koftiden korku unsuru..
 • koşa koşa pamuk tarlalarına atlayıp, pamuk şekeri yiyen siyah giyinmiş, seksek oynayan kızın egemenliğine girmek.tüm pamuk tarlası dönüşür mü sana, pamuk şekere? aydınlık bir var olmanın karanlık korkusu.
 • 2004 kışının hafızalarda bıraktığı etkiyi karşılayabilecek oksimoron tanım. yollarda kalan arabalar, fatura kabartan elektrik sobaları, şaşkınlıktan iyice dona kalan kardan adamlar şahit..

  ısınmak için gogolün paltosunu okumuş bir arkadaşım. akaki akakiyeviçin sırtından çıkarıp da giyivermiş. depresyon hırkası da yetmemiş. sonra açmış gündesteden 382. sayfayı kıvırıvermiş..

  "uyandık ki kar yağıyor
  anayasa'nın evet'e sunulduğu gün
  pijamanın üstüne giydik pantalonları.."
 • tam komiser cemillik tanımlama:

  - komiserim, kurban aşırı dozda eroinden ölmüş..
  - beyaz karanlık...körpecik bedenlere musallat oldu...
 • karanlık olması gereken bir günde tüm ışıkların yanmasının kaçınılmaz sonucudur. tüm amaçsızlar çevrenizi sarıp gülmenizi beklediğinde, ölüme meydan okunan kan ve ilaç kokulu günlerde, gözlerdeki gülüşlerin ardındaki zift kaplı duvarları gördüğünüzde, ayağınızı kumlu dibe vurup son hız yüzeye çıkarken, yaşamaya karar verdiğinizde orda olan renk. beyaza boyanmış çıplak karanlık...
 • sacit özkanlı'nın sosyal yayınları'ndan çıkan kitabı.

  arka kapaktan:

  "onlar özlemleri, hayalleri, umutları, sevinçleri, kıskançlıkları, düş kırıklıkları, öfkeleri aynı olan üç farklı neslin genç insanlarıydılar. aynı yürek yakan sevdaları yaşadılar ve bir öyküde birleştiler...

  1972 yılının yağmurlu bir nisan akşamı gelecek hayallerini yitiren selim, tedirginlik içinde geçen yedi yıllık suskunluğun ardından yaşam sevincini yeniden kazanabilmek için kendisine iki hedef seçerek yollara düşer. birbirinden tamamen farklı olan hedeflerinin peşinden koşarken, bir yandan da, hayatını resmeden mozaikte eksik olduğunu düşündüğü parçaları bulup yerlerine yerleştirerek içindeki huzursuzluğu yok etmeyi planlamaktadır. ancak, zamanın içinde doludizgin yol alan selim, kendi hayatını bile yönlendiremediğini, yaşamındaki her şeyin kontrolü dışındaki olaylar ve insanlarla garip bir etkileşim içinde olduğunu fark edecek ve birbiri ile hiç ilişkisi yokmuş gibi görünen hedeflerinin bir noktada birleşerek hayatının akışını nasıl değiştirdiğini anlayacaktır..."

  kitabın künyesi:

  yayın yılı: 2007
  428 sayfa
  ithal kağıt
  13,5x23,5 cm
  karton kapak
  isbn:9944126571
  dili: türkçe
 • narcotic grubunun cıkardıgı ilk bandrollu albumudur. grubun üç elemanıda beraberken yayınlanmıs bir albumdur. daha bu album cıkarken %90 a yakını hazır olan album 2007 yılında cıkmıstır.

  2002 yılında çıkan albumun track listi;
  intro dogustan katil (reprise)
  her yeni gün online (remix)
  beyaz karanlik hayalet
  kadin her yeni gün (remix)
  narcotic announcement
  michael
  dogustan katil
  her yeni gün 2002
  islak ates
  online
  amerika
  pembe düsler 2
  dogustan katil (reprise)
  online (remix)
  hayalet
  her yeni gün (remix)
  announcement

  ve kapak; http://www.freewebs.com/sirdp/beyaz.karanlik.jpg
 • zulmet-i beyza, sis.

  sarmış yine âfâkını bir dûd-ı munannid,
  bir zulmet-i beyzâ ki peyâpey mütezâyid.
 • (bkz: oksimoron)

  antarktika'yı boydan boya geçen bir gezginin hikayesinde rastladım bu ifadeye; cidden ürpertici!