şükela:  tümü | bugün
  • bembeyaz olan yani. cinsinden ırkından bağımsız olarak beyaz kedi her zaman en fazla tercih sebebi. beyaz bir tekir kedi dahi, insanlar arasında diğerlerine tercih edilir "evde beslemek için". zaten çoğunlukla göz renkleri haricinde van veyahut ankara kedilerinin beyaz tekir kedilerlerle arasında kayda değer fark bulunmaz. kedi kedidir, beyaz kedi de nadir bulunur...
  • (bkz: albino)
  • dışardaki karışık ve değişik renklerdeki kedileri görüp de eve gelince kendi kedine(beyazsa) bakınca çok beyaz gelmesi durumu da var tabi.
  • yeni bir ekşi sözlük yazarı. *
  • eve donuyordum. bu geceydi gunlerden. arabanin onunde boylu boyunca uzandigini gordum. iki saniye once bir gazete oldugunu dusundugum o beyazlik istanbul'un en guzel kedilerinden birinin tuylu ve cansiz bedeniymis, o an anlamamisim. son anda ezmeden gecebildik. dur diyemedim. amca dur diyemedim. bir bakayim diyemedim. aman iyi ki cansiz bedenini ezmedik diye gecip gitmemize seyirci kaldim. elim ayagim tutuldu elime ayagima sicayim. rahat uyu beyaz kedi.

beni affet kendini bir bok sanan bes para etmez herifin teki oldugum icin.
  • istanbul-bakırköyde tattoo ve piercing üzerine bir iş yeri. ücretsiz 'atatürk imzası' dövmesi yaptıklarını biliyorum.
  • yaz kitaplarimdan. d&r'da 5 tl. yazari kelly keaton. bir de holly black mevzusu var ama ne oldugunu pek anlayamadim. orijinal adi: the curse workers / the white cat. ceviri: yigit deger bengi.

"her ailenin korkunc bir sirri vardir." demisler. kitap nedir bilemiyorum ama, baslangici kotu degil. daha bitiremedim.

kedili olunca hic bir sey kotu olmazmis gibi geliyor bana, insallah yanilmam.

düzeltme: kitap düşündüğümden daha başarılı çıktı. kediler güzel, kediler iyi, başarılı. okuyun arkadaşım.
  • (bkz: ankara kedisi)
    (bkz: van kedisi)
  • bir holly black kitabı.

* hasret zayıf tutkuları söndürür, güçlü olanları harlatır. / kitaptan