şükela:  tümü | bugün soru sor
 • abd’den 23 milyon dolar, ingiltere’den 17 milyon dolar ve hollanda’dan 4 milyon dolar fon aldığı söylenen, mark toner tarafından muhteşem olarak tanımlanan yardım örgütü kamuflajlı bir katliam çetesi... abd destekli hangi yardım kuruluşu varsa truva atı çıkıyor. siz hala united nations - birleşmiş milletler gibi kuruluşların insanlara 'yardım' ettiklerini mi düşünüyorsunuz. aklınızda bulunsun bir oluşumun arkasında abd varsa, destek verdiğini söylüyorsa at çöpe... adamlar ülkelerin doğal kaynaklarına çökmek için sözde yardım ediyoruz propagandası yapacak kadar bir şeyler yapıp asıl işlerine odaklanıyorlar.

  banu avar'ın yazısından

  "yardım maskeli katliam çeteleri! beyaz miğferler!

  küresel çetenin savaş alanlarında sivil toplum kuruluşu / insani yardım vb adıyla ortaya saldıkları bir çok terör kuruluşu olduğu artık biliniyor. son örneği suriye’deki beyaz miğferler adlı kuruluş. (white helmets) aslında suriye el kaidesi ile yakından ilişkililer.. kendilerinin mağdur halka yardım eli uzatan bağımsız bir sivil savunma teşkilatı olduğunu söylemekteler.. reklamlarını soros, birleşmiş milletler ve batılı hükümetlere bağlı bir çok kuruluş yapıyor... netflix bunlardan biri. 40 bin hayat kurtaran beyaz miğferleri öve öve bitiremiyor.

  izleyeceğiniz birkaç dakikalık videoda masum insanları nasıl kurşuna dizdiklerini
  ve el kaide, nusra çeteleriyle nasıl işbirliği yaptıklarına ilişkin görselleri izleyebilirsiniz.

  beyaz miğferlerin lideri görünürde raed saleh.. ama kurucusu ingiliz istihbaratından emekli asker james lemessurie. beyaz miğferler, suriye’de ışid nusra ve benzerlerinin işgalindeki bölgelerde ‘çalışıyor’. röportajlarında ele geçirdikleri suriye ordusundan erleri nasıl öldürüp çöpe attıkları anlatılıyor. esad’ı destekledikleri için kurşuna dizdikleri kişilerin videoları da mevcut. böyle bir yardım derneği bu.. ve ‘bağımsız’!! sadece abd’den 23 milyon dolar, ingiltere’den 17 milyon dolar ve hollanda’dan 4 milyon dolar fon almış...

  geçenlerde abd dışişleri bakanlığı basın toplantısında beyaz miğferlerle ilgili bir soru üzerine sözcü mark toner bazı açıklamalar yaptı.. meraklısı bu videoyu mutlaka izlemeli

  örgütün lideri raed saleh’e amerika’ya giriş izni verilmiyor. ama bu ‘bağımsız’ örgüt abd, ingiltere ve hollanda hükümetleri tarafından verilen milyonlarca dolar fonla suriye’de yayılıyor. gazeteci abd dışişleri sözcüsüne bu çelişkinin sebebini soruyor. cevap belirsiz...

  “örgütü 23 milyon dolarlık bir fonla destekliyoruz ama içindeki bazı kişiler bize güvenlik tehdidi oluşturabilir…” gibi akıl almaz cevaplar veriyor. bazen bu gibi karmaşık durumlarda kalabildiklerini söylüyor... örgütü övdükçe övüyor ... sonuna kadar destekliyoruz, diyor. ama örgütün sahnedeki lideri güvenlik gerekçesiyle abd’ye giremiyor... bu ve benzer cia, mi6 destekli katliam çeteleri suriye’de cirit atıyor!

  ve netflix gibi yayın organları, cnn, cbs gibi ana medya, onlarca büyük gazete ve birleşmiş milletler ve bağlı kurumları beyaz miğferleri sonuna kadar destekliyor.. bu medyalardan haber alanlar katilleri yardım melekleri , destekleyenleri ‘demokrat yardımsever’ ülkeler zannetmeye devam ediyor.. daha fazla bilgi için vanessa beeley raporunu okuyun
  18.9.2016"

  kaynak
 • " d.guta ve afrin oyunları

  cıa’nın doğu guta tezgahları, pkk’nın afrin yalanları

  anadolu ajansı’n’dan bir haber: “esed rejimi ve destekçileri doğu guta’da 10 sivili öldürdü.”

  görüntü dökümü: tedavi altına sivillerden detaylar – tedavi altına alınan çocuk yaralılardan detaylar – hastane sorumlusu ile röportaj – yaralılardan detaylar

  doğu guta (aa) – esed rejiminin, birleşmiş milletler güvenlik konseyinin (bmgk) kararı ve rusya’nın ilan ettiği 5 saatlik ateşkese rağmen abluka altında tuttuğu doğu guta’nın farklı yerleşimlerine düzenlediği saldırılarda 10 sivil yaşamını yitirdi. doğu guta’nın zemelke beldesine düzenlenen saldırı sonucu aralarında çocukların da bulunduğu yaralılar, bölgedeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. doğu guta’daki sivil savunma (beyaz baretliler) ekiplerinden edinilen bilgiye göre…”

  bu tür haberler yandaş medyada son birkaç gündür artarak veriliyor.

  hepsinin bilgi ve görüntü kaynağı ise ak miğferler (white helmets) denilen “sivil savunma ekipleri”.

  tv gazetecisi ve yazar banu avar bunları iyi tanıyor. aynen şunları yazmış: “abd’den 23 milyon dolar, ingiltere’den 17 milyon dolar ve hollanda’dan 4 milyon dolar fon aldığı söylenen, (abd dışişleri bakanlığı e. sözcüsü) mark toner tarafından muhteşem olarak tanımlanan yardım örgütü kamuflajlı bir katliam çetesi. arkalarında el nusra da var. yani el kaide. abd destekli hangi yardım kuruluşu varsa truva atı çıkıyor. siz hala birleşmiş milletler gibi kuruluşların insanlara ‘yardım’ ettiklerini mi düşünüyorsunuz?”

  beyaz miğferler, eski bir ingiliz subayı ve şimdi blackwater-academi ile birleşerek constellis holdings’e dönüşmüş bir özel yüklenici kuruluş olan olive group içindeki bir paralı asker olduğu kabul edilen james le mesurier tarafından kuruldu. kuruluş, esad’a karşı batı müdahalesini savunan savaş yanlısı bir pr firması olan purpose ınc. üzerinden george soros’la bağlantılı.

  vanessa beeley, örgütü ifşa ettiği “beyaz miğferler: aldatmaca yoluyla savaş” başlıklı makalesinde, bu kuruluşun tarihini ve finansmanını şu sözlerle özetliyor:

  beyaz miğferler mart 2013’te istanbul’da kuruldu ve başında, bir ingiliz “güvenlik” uzmanı ve “eski” istihbarat subayı olan james le mesurier bulunuyor. bosna ve kosova gibi en şüpheli nato müdahalesi senaryolarından bazılarında ve ırak, lübnan ve filistin müdahalelerinde dikkat çekici bir sicili olan le mesurier, ingilizlerin sandhurst’te bulunan elit kraliyet askeri akademisi’ndne yetişmiş ve geçmişte birleşmiş milletler’de, avrupa birliği’nde ve ingiliz dışişleri bakanlığı’nda yüksek görevlere getirilmiş bir isim.

  bu sivil savunma ekiplerinin üyeleri el kaideci el nusracılardan oluşuyor ve çoluk çocuk demeden katliam yapıyorlar. işte batı’nın demokrasi ve insan hakları şovu size.

  ak miğfer yapım sunar

  suriye’den haberler veren south front sitesinde, penelope stafyla isimli bir gazeteci fotoğraflarla bir haber yaptı. buna göre, batılı kumpas mahfilleri, cıa ve mossad, doğu guta’da esad rejimi tarafından düzenlenecek bir kimyasal silah saldırısı yalanının altyapısını hazırlıyor.

  fotoğraflarda, stüdyo ortamında yapılan çekimler görülüyor. makyaj, kostüm ve figüranlar itinayla hazırlanıyor. sözde yaralı çocuklar ve yanlarında beyaz miğferli elemanlar görülüyor.

  bayağı bir prodüksiyon var yani.

  türkiye’de afrin yalanları deşifre edilirken…

  devletin televizyonu trt’de her gün pkk’nın afrin’de tsk’yı katliam yapıyor gibi gösteren yalan propagandası deşifre ediliyor. gazetelerde de aynı şekilde pkk ve batılı destekçilerinin sosyal medyayı ve basını nasıl manipüle ettikleri bir bir kanıtlarıyla ortaya konuyor.

  ancak aynı hassasiyet suriye’ye karşı gösterilmiyor.

  tam aksine ak miğferler’in yalan prodüksiyonları, adeta savaş propagandası gibi cayır cayır gösteriliyor.

  ben artık yazmaktan bıktım, türkiye ile suriye aynı gemide.

  batı asya’da ikisi de hedefte.

  fakat abd dışişleri bakanı tillerson’un ankara ziyareti sonrası açık seçik bir tutum değişikliği gözleniyor.

  bu sadece şam’ın değil, ankara’nın da aleyhine bir değişiklik.

  benden söylemesi. "

  hüseyin vodinalı
  aydinlik.com.tr, 7.3.2018

  (bkz: https://hvodinali.wordpress.com/…ve-afrin-oyunlari/)

  not - degerli okuyucu, gercekleri goz onune seren fotograflara linkten ulasabilirsiniz.
 • ee yuh artık dedirten bir örgüt.

  https://seyler.eksisozluk.com/…m=post&utm_term=post
 • takip edemiyorum artık bu örgütleri.. ne ara kuruldu, yayıldı... birilerinin sürekli bir yedek planı oluyor orta doğuda..
 • kardeş yardım demişsin ama bunlar bildiğin kara propaganda yapıyor.