şükela:  tümü | bugün
  • abd’den 23 milyon dolar, ingiltere’den 17 milyon dolar ve hollanda’dan 4 milyon dolar fon aldığı söylenen, mark toner tarafından muhteşem olarak tanımlanan yardım örgütü kamuflajlı bir katliam çetesi... abd destekli hangi yardım kuruluşu varsa truva atı çıkıyor. siz hala united nations - birleşmiş milletler gibi kuruluşların insanlara 'yardım' ettiklerini mi düşünüyorsunuz. aklınızda bulunsun bir oluşumun arkasında abd varsa, destek verdiğini söylüyorsa at çöpe... adamlar ülkelerin doğal kaynaklarına çökmek için sözde yardım ediyoruz propagandası yapacak kadar bir şeyler yapıp asıl işlerine odaklanıyorlar.

banu avar'ın yazısından

"yardım maskeli katliam çeteleri! beyaz miğferler!

küresel çetenin savaş alanlarında sivil toplum kuruluşu / insani yardım vb adıyla ortaya saldıkları bir çok terör kuruluşu olduğu artık biliniyor. son örneği suriye’deki beyaz miğferler adlı kuruluş. (white helmets) aslında suriye el kaidesi ile yakından ilişkililer.. kendilerinin mağdur halka yardım eli uzatan bağımsız bir sivil savunma teşkilatı olduğunu söylemekteler.. reklamlarını soros, birleşmiş milletler ve batılı hükümetlere bağlı bir çok kuruluş yapıyor... netflix bunlardan biri. 40 bin hayat kurtaran beyaz miğferleri öve öve bitiremiyor.

izleyeceğiniz birkaç dakikalık videoda masum insanları nasıl kurşuna dizdiklerini
    ve el kaide, nusra çeteleriyle nasıl işbirliği yaptıklarına ilişkin görselleri izleyebilirsiniz.

beyaz miğferlerin lideri görünürde raed saleh.. ama kurucusu ingiliz istihbaratından emekli asker james lemessurie. beyaz miğferler, suriye’de ışid nusra ve benzerlerinin işgalindeki bölgelerde ‘çalışıyor’. röportajlarında ele geçirdikleri suriye ordusundan erleri nasıl öldürüp çöpe attıkları anlatılıyor. esad’ı destekledikleri için kurşuna dizdikleri kişilerin videoları da mevcut. böyle bir yardım derneği bu.. ve ‘bağımsız’!! sadece abd’den 23 milyon dolar, ingiltere’den 17 milyon dolar ve hollanda’dan 4 milyon dolar fon almış...

geçenlerde abd dışişleri bakanlığı basın toplantısında beyaz miğferlerle ilgili bir soru üzerine sözcü mark toner bazı açıklamalar yaptı.. meraklısı bu videoyu mutlaka izlemeli

örgütün lideri raed saleh’e amerika’ya giriş izni verilmiyor. ama bu ‘bağımsız’ örgüt abd, ingiltere ve hollanda hükümetleri tarafından verilen milyonlarca dolar fonla suriye’de yayılıyor. gazeteci abd dışişleri sözcüsüne bu çelişkinin sebebini soruyor. cevap belirsiz...

“örgütü 23 milyon dolarlık bir fonla destekliyoruz ama içindeki bazı kişiler bize güvenlik tehdidi oluşturabilir…” gibi akıl almaz cevaplar veriyor. bazen bu gibi karmaşık durumlarda kalabildiklerini söylüyor... örgütü övdükçe övüyor ... sonuna kadar destekliyoruz, diyor. ama örgütün sahnedeki lideri güvenlik gerekçesiyle abd’ye giremiyor... bu ve benzer cia, mi6 destekli katliam çeteleri suriye’de cirit atıyor!

ve netflix gibi yayın organları, cnn, cbs gibi ana medya, onlarca büyük gazete ve birleşmiş milletler ve bağlı kurumları beyaz miğferleri sonuna kadar destekliyor.. bu medyalardan haber alanlar katilleri yardım melekleri , destekleyenleri ‘demokrat yardımsever’ ülkeler zannetmeye devam ediyor.. daha fazla bilgi için vanessa beeley raporunu okuyun
    18.9.2016"

kaynak
  • nusra'nın sahadaki silahsız propagandacı elemanları. para tabi ki batıdan...

http://medyasafak.net/…insan-haklari-kisvesi-altind

yok artık. bu kadarına ben de ihtimal vermemiştim. bu ne lan!