şükela:  tümü | bugün
  • neden böyle bir şey yapıldığı bilinmeyen öğretmendir. sanırım bir üst tercihi olan tıp fakültesi yerine matematik öğretmenliğine gidebildiğinden içinde ukte kalmıştır onu da beyaz önlük giyerek doldurmaya çalışmaktadır.
  • kıyafeti tebeşir olmasın diyedir diyebiliriz ama okullarda tebeşir kaldı mı ki sahi?
  • kara tahtalı sınıfta ders veren elemandır. elbise tebeşir olmasın diye falan. değilse bilemem.
  • (bkz: biyolojici)
  • eğer bi ilköğretim okulunda yapıyorsa ve ilk kez yapan biriyse mal öğrencilerin aşıcı sağlık personeli zannettiği öğretmendir. bizim böyle bir matematik öğretmeni vardı. disiplin vermek adı altında cetvelle herkesin eline vurmaktan zevk alan. okula ilk geldiği gün aşıcı damgası yemişti. hayır anlamadığım şey altıncı sınıfa gidiyoruz mal sınıf arkadaşlarım ağlıyor aşı olucaz diye. lan diyorum yok bu yaşta vurmuyolar. beni takan yok. biz küçükken maldık cidden.
  • esasen okullarda beyaz önlük tozdan korunmanın yanı sıra tıpkı bir perde gibi, kıyafetlerin oluşturabileceği sınıf farkını önlemek için giyilir.
  • o uyuz ceketin içinde rahat edemeyen, rahat ders anlatıp yazı yazamayan öğretmenin başvurduğu akıllıca yöntemdir. tabi gömlekleri tebeşir ve boya olmasın diye yapanlar da var.
  • hayatım boyunca anlamadığım önemli bir olay, doktorluğa özenti de denilebilir.
  • (bkz: zortek)
  • tahtayı öğrencilere sildirmeyen, tahtayla fazla haşır neşir olan, büyük olasılıkla biyoloji ya da kimya öğretmenlerinden biridir.
    din kültürü öğretmeni versiyonu da vardır.