şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: haci sakir)
  • (bkz: banyo sabunu)
  • kokusu insana temizlik duygusu verdiginden olsa gerek, son zamanlarda piyasaya cikan yeni temizlik mamülleri icerisinde fazlasiyla popüler olan sabun cesidi. beyaz sabun kokulu yer silme suyundan * sonra camasir suyu olarak da market raflarinda yerini almis bulunmaktadir.
  • dünyanın en güzel ve temiz kokan sabun türüdür.hamamlarda falan hep bu sabun kullanılır. hakkaten son bi senedir, pazarda kendine baya yer edinmiştir.
    annem bi markette bulamıyosa diğerine üşenmeden yürüyo ve kendine beyaz sabun kokulu pril bulaşık deterjanı alıyo. işte ev kadınlarının ne kadar kafayı yediğini gösteren bi örnek daha size.
  • ben bayılırım.duru marka beyazsabunu hiçbir duş jeline değişmem.
  • tasınmak için falan koli yaparken esyaların arasına rendelenir. koruyuculukta lef kokulu naftaline falan on basar. ama daha onemlisi bıcakla dilimlenirken cıkan huzur verici koku insanı meditasyon moduna sokar. ev tasıma, ulke degistirme streslerini bıcak gibi keser bu koku
  • bunu seven buna bayıldı: savon de marseille
  • yakıt almaya girdiğim istasyonda, kendisinin kokusu ile üretilen ıslak mendil halini gördüğüm, efsanevi bir kokuya sahip olan sabun çeşidi.
  • kokusu babannemi hatırlatan sabundur.
    babannemin, içinde sobası yanan, ibrikle su kaynattığımız eski banyosunda kendi eliyle ördüğü lifleri köpürttüğümüz sabundur.
    halbuki hala kullanırız ama bende yeri babannemin avcunun içidir.
  • kokusuna ayrı yaşattığı temizlik hissine ayrı bayıldığım muhteşem temizlik ürünü.
    banyoda keseden sonra, şampuandan önce kullanılırsa teninizi bembeyaz-kendi beyaz tenimi baz aldım- saçlarınızı yumuşacık yapar ve samimi söylüyorum kafa derinizi parlatır. kepeğe birebir ayrıca.
    ev temizliğinde ise sarı bezle köpürtüp plastik masa örtüsünü silip kurulayınca yeni gibi oluyor. ayrıca bugün öğretmenler odasında bir kadın öğretmenden duydum, rendeleyip granül haline getirip çamaşır makinesinde beyazların içine atınca hem mis gibi kokutuyor hem de daha da beyazlatıyormuş. deterjan gözü boş kalacakmış. deterjanlar kimyasal içerdiği için bebek eşyaları için de aynı şey geçerliymiş. bunu rivayet geçmiş zaman kipiyle anlatmamın sebebi de henüz uygulamadığım için sonucu bilmememmiş*.