şükela:  tümü | bugün
  • beyaz türkler araçla kırmızı ışıkta geçmez, yaya olarak da yol boş değilse kendi ışığını bekler. siyah türklerse polis ya da eds olmayan yerde mutlaka kırmızı ışıkta geçer, ışığını bekleyen yayalara ise nefret dolu bakışlar atarlar.
  • beyaz türkler benzinli arabaya binerler, siyah türkler lpg taktırırlar.
    beyaz türkler 100 km hıza kaç saniyede çıktığına bakarlar, siyah türkler 100 km de ne kadar yaktığına.
    beyaz türklerin arabaları garajda durur, siyah türklerinkiler ise sokakta.
  • beyaz türkler anket hazırlar ve sonuçlarını analiz ederler. siyah türkler işte bu anketleri dolduran kimselerdir.
  • beyaz türkler cennete, siyah türkler heryere giderler. çıtır kızlar nereye ben asıl onu merak ediyorum. bilen varsa bi msj atsın, ok? (nasıl bir travmadır, nasıl bir bilinçaltıdır, niye hatırladım niye hatırlıyorum ben bu şarkıyı?)
  • bir siyah / beyaz catismasi eksikti o da icad oluyor. vatana millete hayirlisi olsun.
    iki irkin * kaynasmasindan dogan melez irki bekleyelim bari. herkes bir fayda bekliyor benim de beklentim bu olsun.
    (bkz: melez irkin vazgecilmez cekiciligi)
  • (bkz: #12321222)
  • farkliliklari uzaktan bakinca her zaman o kadar da net degildir. birbirlerinden ayırt etmek icin, sadece izledigi diziye kitaba bakilirsa yanlis yapilabilir. bu yontem, su anda yaslari 50-60 arasi olan beyaz turkler icin belki tutabilir; ama onlarin cocuklari olan -beyaz turkluk babadan ogula gecer- yaslari 20-30 - ki tam hayatininin ana patikalarini cizme, yol alma, adam olup olamama zamanlaridir- arasi gencler icin bu farklar ortadan kaybolabilir.

ornegin bugun, beyaz turk bir ailenin cocugu genc insan pekala en populer urunlerin tutsagi olmus olabilir. gelecekte, ailesi onun kulagini cekene, koskocaman cevreleriyle onu guzel yerlere yerlestirene ve ona bir statu armagan edene kadar bu boyle devam eder. sonrasinda genc insan da zaten statu, para, toplum tarafindan iyi bir yerde gorulme gibi tatminlerin tadini alir ve o yoldan devam eder ve belki populer kulturden uzaklasmaya baslar.

tabi butun bu yorumlar, fazla toplum muhendisligi gibi gorunse de ve pek cok istisnasi olsa da...

(bkz: turkiye de genc olmanin dayanilmaz agirligi)
  • beyaz türkler kendilerine beyaz derler.

"siyah" türkler ise siyahın beyazın farkında değillerdir.

işte bu ortamda bile bazı beyaz türkler "siyah" türkleri aşağılamaktan geri kalmazlar.

onlara ünlü bir türk düşünürün (beyaz siyah siz karar verin) yıllar boyunca hak vermekten kendimi alamadığım bir vecizesi ise cevap vereceğim.

"urfa'da oxford vardı da biz mi okumadık."
  • aklıma ceza'nın "türkiye'de rap beyazların elinde" sözlerini getiren kıyaslama.