şükela:  tümü | bugün
  • her firsatta ogretmen pilot uzman cavus doktor falan giydiren ve sozlugun de cogunlugunu olusturan beyaz yakalilarin kazanclarina biraz yakindan bakalim. he bunlarin yakindigi o dusuk ucretler de giris maaslari ve hepsi ilerledikce bu ucretlere yaklasiyor.

yata yata kazandiklarina yakindan bakmak icin tıkla

edit: genel mudurlerin ve mudurlerin sirkette az sayida oldugu soylenmis. tamam da bircok normal pozisyon da orada uzmanından duz kidemsiz muhendisine, finans analistine muhasebecisine. hepsi de gayet iyi.
    habere inanmayanlar suna da baksin, tikla
    hepsi mi yalan soyluyor ?
  • doğrudur. eve para sayma makinesi almayı düşünüyorum. hangisinden alayım yeşillendirirseniz sevinirim
  • dolar biraz daha artarsa yonetim kurulu baskaninin en ust maas limitini tokatlayacagim karsilastirma

ben atletle, parmak arasi terlikle geliyorum ise senin gibi penguen kilikli degilim, akilli ol baskan.
  • olay şu ki her şirkette bu genel başkan, bölge müdürü, yönetici...vs gibi kadrolardan bir bilemedin iki kişilik yer var. yani adamlar da şirkette 150 tane bulunan adama 50 bin verecek değil. hizmeti veren kişi sayısı düştükçe değeri artar bu kadar basit. ayrıca o yöneticilerin kurum başarısız olduğunda yerinde durabileceğinin garantisi yok ne kadar çalışır başarırsan yükselirsin, çalışırsan kazanırsın olay bu.
  • benim maaşı direk hazineden aktarıyorlar.
  • (bkz: beyazın elli tonu)

her beyaz yaka için geçerli olmayan durumdur.
  • ozel sektordeki kisi milyon dolar da alir, neticede kendi postunu hergun riske atiyor. garanti maasi garanti isi yok. o yuzden akillica davranip parasini emegini bosa harcamiyor. kamu kesimi ise nasilsa bedelini halk odedigi icin har vurup harman savuruyor. o yuzden on yilda bir devlete imf kirbaci gerekiyor. bundan sonraki bes yil beles kredi olmayacagi icin, maalesef devlette avantalar azalacak.