şükela:  tümü | bugün
  • işte o kutlu günü bekliyorum. ilk direniş çığlıkları maslak ve leventten yükselecek, beyaz yakalılar oluk oluk taksime doğru akarken soslu fıstığımı alıp onları ibb'nin şehir kameralarından izlemeyi düşünüyorum. bunun benzerini gezi parkında yaşadık ama gezideki kitle karışık bir kitleydi. bu dediğim olay sadece beyaz yakalıların isyan etmesi. tasmalı birer köle olmaktan vazgeçip devrim yapmaları gibi düşünebiliriz.
  • ikinci bir fransız devrimi kıvamında olacaktır.
  • önceden haber alarak hazırlık yapmam gereken gün. cc ye beni de koyun allahsızlar.
  • tr'de çıkmaz ayın çarşambası.

beyaz yakalıların isyan edebilmesi için öncelikle etik ve güçlü bir organizasyon (bkz: mesleki örgütlenme) (bkz: ahilik sistemi) ihtiyacı var. gerçek bir meritokrasinin söz konusu olmadığı bir algıda mesleki olarak çöplük olup mail mühendisliği ve süslenme ile vakit geçiren niteliksiz insanların (kusura bakmayın) kendi aralarında bir örgütlenmenin söz konusu olması mümkün değil. bir logaritma cetveli kadar kesin ve net bir biçimde önceden planlanmış bir hayatın içinde kayıp giden insanların en büyük derdi belli bir tarihte evlenip, ev alıp 40 küsur yaşında emekli olmak. bu insanlar mı isyan edecek, başından tırnağına yozlaşmış insanların isyan etmesi için sebep nedir ki? facebook'ta yeterince atatürk resmi paylaşmıyorlar mı, nelerine yetmiyor? kendi yarattığı yalanların içinde boğulan bir kitle söz konusu, yozlaşmanın ta kendisi zaten beyaz yakalı olmaktır (idealist insanlar ki genellikle dalga konusu olurlar, beni affetsinler, onları düşünerek yazmıyorum elbet).

iktidar yalakası bir adamdan nitelik açısından zerre farkı olmayan bir insanın sırf taraftarlık hissiyle kendini ortalama üzeri sanmasının kendisi bile yerden yere vurmak için yeterli bir konu. isyan demek ahlak demektir, bir şey uğruna isyan edersin, bir hayali yaşatmak için didinmeyen, inandığı idealleri olmayan, uzun vadede değerli olup kısa vadede para getirmeyen her şeyi hakir gören üretken olmayan tüketici kitlesi neye neden isyan etsin ki? ancak ışıkları yakıp söndürür, isyan buysa e abicim herkes facebook'ta twitter'da isyan etmiyor mu zaten?

ülkemizdeki beyaz yakalı orta sınıf kişiliksizdir, kişiliği yoktur, omurgasız demiyorum, sadece varoluşuna dair birçok problem varken bu insanların isyan edeceği günün hesabının yapılması anlamsız. usta ve çırak arasındaki ahlak, ofis ortamında yok, bunun yerine tanıdık, adam kayırma, işten kaytarma, ofis oyunları var. bu adamlar isyan edecekse önce kendilerine, kendi varlıklarına isyan etmeli, aynaya bakıp suratlarına tükürmeliler, "ben niye varım, neden yalanım" diye yere göğe haykırmalılar, ha o gün gelirse elbet bir isyan söz konusudur.
  • x şirketinin denetleme raporları ile uğraşırken öğle güneşinde masasında uyuya kalan beyaz yakalının ağzından salyası akarken gördüğü rüya.

he canım he devrim..
  • hepsinin tası tarağı toplayıp ege'ye küçük bir sahil kasabasına yerleşeceği gündür.
  • maaşlarına yüzde on'luk bir artış ile mum gibi olacakları gündür.
  • şu yazıdaki ajans çalışanı arkadaşın "ulan ben ne davarmışım" diyeceği gündür. diğer türlüsü mümkün değil zira. https://haganbey.wordpress.com/…san-mi-duz-kole-mi/
  • biz mavi yakalılar bi isyan edersek kaçacak delik ararsınız. oturun oturduğunuz yerde
    hem yönetici olup ezeceksin hemde isyan edeceksin. biz ne yapalım lan. asgari ücret 900 lira bu memlekette