şükela:  tümü | bugün
 • bloomberg'deki habere göre ayda 10 bin beyaz yakalı yurt dışına yerleşiyormuş.

  bu rakam geçen senelerin 4 katıymış.

  devamı
 • darısı başıma dedirten haber.
 • güzel ülkemin beyaz yakası gidip orada mavi yaka olacak ise kahrolsun bağzı şeyler
 • ay hadi inşallah darısı da benim başıma tez zamanda. şöyle bi uzak doğu çin olursa önümüzdeki günlerde çok mutlu olacağım. seviyorum, özlüyorum onu napiyim!
 • iş hayatının doğal ve beklenen sonucu.

  ülkemin ekonomik gidişatı, sosyal haklar konusu, adalet mekanizması ve politikası vizyonu olan ülkem insanına hiçbir şey vaat etmeyince ıq su belirli bir miktarın üzerinde olan insanların kıymet bilinen ve daha adil yaşanabilecek diyarlara doğru olan yolculuğudur.
 • mantıklı bir hareket yapıyorlar. türkiye'nin çoğu yerine gitme fırsatım oldu. yok arkadaşım bu ülke gerçekten cahiller için. yaş da biraz ilerlediğinden daha iyi görüyorsun. bu ülke=baskı, baskı, baskı. son 2-3 yılda olanlar da iyice soğuttu.

  hayatın bir değeri değeri yok bu ülkede, bomba patlar mı diye eve gidiyorsun. saçma sapan bir şekilde ölebilirsin.

  inanç özgürlüğü yok, sünni-müslüman değilsen sürekli dışlanırsın.

  özgürlük, basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü yok. herhangi bir olayda hakkını ara, polis sesini keser, seni gözaltında tutar. demokrasi var ama her şeyi tersten işler.

  adalet yok bu ülkede. hırsızların, kan emicilerin, her türlü pisliği yapanların dışarıda olduğu, hak savunucuların, masumların içeride olduğu bir ülke.

  sosyal hayat sıfır ve çok pahalı bu ülkede. öncelikle zaman bulamıyorsun. ülke geneli haftada 6 gün çalışıyor. en basitinden bir sinemaya git en ucuzu 15 tl. özel tiyatrolar çok pahalı. eee bir işçi yorgun olunca da akşam evinin yolunu gözlüyor, survivor izliyor, uyutuluyor.

  çalışma hayatı da ayrı bir mesele zaten. her türlü entrika, kuyunun kazılması, yalan, dolan, kıskançlık, çekememezlik var. yediğin mobbinglerin de haddi hesabı yok.

  ekonomi yerlerde bu ülkede. satın aldıklarının çoğu dolar üzerinde geliyor, devlet vergi koyuyor ve dolar kuru da uçtuğundan hep kazıklanıyorsun. beyaz yakanın çoğu 1000 dolardan daha az maaş alıyor.
  eee ne işimiz var burada artık?

  darısı başıma, darısı başıma, darısı başıma, darısı başıma.

  edit:artik avustralya'dayim. bu entry gumtree agaclarinin altinda, sydney limanini izlerken duzeltilmistir.
 • sayı biraz abartı olmus. o kesin. ancak böyle bir şey olduğu da kesin. allah memleketin sonunu hayretsin.
 • 7 kisilik universiteden bir arkadas grubunda mezun olmamizdan 3 yil gecmis olmasina ragmen su an 5 kisi yurtdisindayiz. lise arkadaslarim da ise bu oran %20'lerde ancak kalanlarin en az yarisi yurtdisinda is ariyor. yani aylik 10,000 belki biraz abartili bir sayi ama yilda yaklasik 80,000-100,000 egitimli insani kaybetmek ülke adina hic de iyi degil. burada sorun gidenlerde degil o insanlari gitmeye iten insanlar.
 • bunu 1 sene contractor olarak londra'da yaptim, raporlama icin firmama. sakin 1 senelik falan gitmeyin permanent job permit alin derim.
hesabın var mı? giriş yap