şükela:  tümü | bugün
  • zamanında beyazıt öztürk'de çiftlikbank reklamı yapmış..

buyrun izlemek için:

https://twitter.com/…etim/status/973891585594228736
  • oncelikle; reklam nedir cozememis insanlar icin aciklamakta fayda var,

urunlerin, mallarin ya da hizmetlerin cesitli mecralar ustunden yiginlara belli bir ucret karsiliginda tanitilmasidir.

unlulerin yaptiklari reklamlarla topluma ornek olma gibi bir (ahahahahahahhaha) amaci olamaz. reklamda oynayan, gorev alan herkesin reklam cekiminden ucret alma gayesi vardir.

dogru olani da budur.

reklamlar amme hizmeti degildir......

beyazit ozturk'un x reklami yapmasi son derece normal bir seydir. diledigi urunun reklamini yapabilir. parasini alabilir. catir catir yiyebilir.

asagida kanallarin reklamlar hakkindaki konumu ustun koru bir sekilde gecmis. ustune konusmak icin daha mantikli bir noktadir. ancak turkiye'de degil. amerika gibi reklam manyagi ulkelerde bile mantikli bir nokta olabilir. aradaki ucuruma ornek vermek icin bahsettim amerika'dan.

ornegin secim donemlerinde yapilan yayinlarin cogu aslinda misleading, bait and switch'tir. haberde, habermiscesine verilmesi ise tamamen ayri bir komedidir. torba yasalarin tek maddesinin haber yapilmasi dahi buna girebilir.

ama bu konulara girebilmek icin ortalama insanin ciftlikbank'a para kaptirmayacak kadar egitimli olmasi gerekiyor.

not found
  • nedense şaşırtmamıştır.öyle bir intiba bırakmış demekki bende.
  • para için yapmıştır. öyle bir insandır.
  • 10 kilo bal 100 lira reklamlari bile daha sahicidir
  • burada suç kanalındır, reklamı kanal yetkilileri alır beyaz'a verir al oku derler bu kadar. bu durum kanal d'ye yakışmamıştır.

geçen hafta, şunu düşünmüştüm yahu bu büyük kanallar reklam alırken acaba reklamını yapacakları ürüne bakıyorlar mı? yani biz bunu tanıtacağız ama altından yanlış bir şey çıkarsa imajımız zedelenir diyorlar mı diye düşünmüştüm.

üstteki videoda sonuçları görüyoruz...