şükela:  tümü | bugün
311 entry daha
  • bu başlığa yazmamış olmam benim için büyük ayıp.

en sevdiğim güzergahtır. huzur verir. dert tasa bırakmaz.
  • feneryolu-kadikoy-karakoy-eminonu-gulhane-sultanahmet-beyazit-sulaymaniye-kapalicarsi-eminonu-galata-taksim guzergahinda,bilenler bilir. dünyanın en güzel şeyi(dir.) 2002-2011 yılları arasında yapılan. şimdiyse leştir.
  • bunun gaza gelip aksaray'da inip, sirkeci, karaköy, besiktas, ortaköy, arnavutköy versiyonu var bende. aah genclik aah.
  • en son 6 yıl önce yapmıştım. istanbul da bana en çok huzur veren bölümlerden biridir. sabahın erken saatlerinde beyazitin sahaflarinda başlayan yolculuğumu yavaş yavaş, o tarihsel dokuyu hissederek yapardım. velhasıl bu parkurun anısı çoktur bende. başlığı görünce bile heyecanlandım.
  • istanbul da yaşarken yapmayı çok sevdiğim şeylerden biri bu..ne zaman gitsem sirkeci eminönü den çıkar sultanahmet beyazıt güzergahında yürürüm.. bakalım bu sene yapabilecek miyiz. ?
  • düşen bir gözyaşı pıt pıt

istanbul’a gittiğimde yaptığım yürüme rotalarımdan
  • ıstanbulu bilmem. beyaziti da bilmem. ama sirkecinin orda güzel bir kunefeci vardı. 2 katlı bir dukkandi. garın tam çaprazında. güzeldi.
  • ben süleymaniye'den başlıyorum, kasap çeşmesi'nin yanındaki kırmızı erik ağaçlarının altında dünyanın en güzel kuru fasulyesini toprak kapta manyas yoğurduyla yedikten sonra. üniversite duvarı boyunca gölgeli öğrencili arabasız sokaktan meydana ulaşıp, çınaraltı'ndan sahaflar'a dalıp, çarşının serinliğinde birkaç adımın ardından da kendimi medresede nargile dumanları arasında buluyorum. acı kahve molası. sonra divanyolu, million taşı, istanbul kütüphanesi, caferağa medresesi, alemdar köşkü, gülhane kapısı derken hocapaşa, gar binası boğaziçi vapuru. martılara simit ata ata, düşüne düşüne düşüne düşüne..
  • diğer yerler gibi, artık 80'ler veya 90'lardaki zevki vermiyor. elektronik ticaret, bir zamanlar zevkle baktığımız vitrinleri ve kitapçıları öldürdü. eskiden yoldaki bir sinemaya girer ve gelecek filmleri afişlerini ve resimlerini inceliyorduk. şimdi youtube videoları var ama, istediğin zaman, fragmanı açıp, izlemek sıkıyor. bazılarınıza dinozorca gelebilir ama, istiklal caddesinin, babıali'nin, kadıköy'ün ve istanbul önemli merkezlerinin o zaman ki hallerini görseniz, sizde kabul ederdiniz.
  • bunu hiç yapmamış birinin istanbul'da yaşıyorum demesi abestir. çogzel aktivite.
9 entry daha