şükela:  tümü | bugün
 • baby kelimesinin okunuşu*.
 • -beeybi naaber
  şeklinde yayvan söylenmesi gereken kelime.
 • genelde uuuw beybi, ooow beybi seklinde kullanilir hip hopcu zenci kardeslerimiz tarafindan
 • sevgi belirtisi, duygu selidir.. can ciğer papin ile ortak paydada buluşur.. beybi, sevildiğini bil anlamına da gelir..
 • bulaşık eldiveni üreten bir firma olsa gerek, ya da belki üretici firmanın eldiven modelidir. bilemiyorum.
 • bir elor holding kurulusu olan beybi plastik, 1949'dan beri ev isleri eldivenleri, sanayi eldivenleri ve medikal eldiven uretiminde faaliyet gostermekte olup, sadece turkiye pazarina sattigi medikal eldiven sayisi yillik 30 milyon ciftin uzerindedir.
 • üzerinde "medikal eldiven" değildir uyarısı olan o beyaz lastikli eldivenleri o kadar kalitesiz üretmek için utanmazlık sınırlarını merak ettiğim marka.

  ben bu tip (ameliyat eldivenine benzer) beyaz ince eldivenleri genelde saçlarımı boyarken ve sonrasında boyayı yıkarken ellerim kırmızı olmasın diye kullanıyorum. bunlardan 1 milyoncu dükkanlarda da satılıyor. uzun süredir onlardan kullanıyordum ve istediğim takdirde bir çift eldiveni 3-4 kere kullanabiliyordum. geçenlerde saçımı boyama zamanı geldiğinde 1 milyoncu dükkana gitme fırsatım olmayınca bir eczaneden bu beybi denen markanın ince beyaz eldivenlerinden, içinde 100 adet olan kutusundan bir tane aldım.

  saçımı boyadım. bir iki saat bekletip sonra da yıkamam gerekirken, daha boyama aşamasında bu rezil eldivenler delindi parmaklarım tamamen boyandı, tutup düzeltmeye çalıştığım yerlerinden koptu, kenar lastikleri elimde kaldı falan.. eline geçirmek için çekiyorsun çektiğin yer elinde kalıyor...

  velhasıl, boyamak için bir çift, yıkamak için bir çift olmak üzere bir saç boyamada dört adet eldiven harcadım..

  yani bir 1 milyoncu dükkanlarında sözüm ona aşağıladığımız o basit kaliteden çok daha beter bir rezillik söz konusuydu.. kutuyu, markasını vs görmesem çinlilere düz gideceğim..

  sen kutunun üzerine yıllardan beri bilinen bir markayı koyuyorsan, ortalama bir kalitede yapman beklenir kardeşim.. insanları bu kadar aptal yerine koyamazsınız..

  herhangi adı sanı olmayan bir torbada satılan ucuz olanlardan alıp kullansaydım ve aynı rezillikle karşılaşsaydım verdiğim paraya zerre üzülmezdim.. çünkü "adı yok sanı yok, ne kalitesi bekleyeceksin ki" derdim, bir sonrakine daha adı sanı bilinen, kalitesine güvenileceğini düşündüğüm markalara yönelirdim..

  o kadar kalitesiz ki, 100 adetlik kutu çok çabuk bitecek neyse ki... bir daha da beybi beyaz ince eldivenlerin olduğu rafın yakınından bile geçmem... tanıdıklarıma da almamalarını tavsiye ederim...

  ancak bir kere keriz yerine koyabilirsin oh beybi!!.
 • bu gubik eldivenlerin ne malı oldugu da şüphelidir. üzerinde türk malı yazanlarına rastladım ama gerek medikal eldivenler (cerrahi, muayene) gerekse ev kullanımı için olan versiyonlar açıkça çin malı olduğu belirtilen eldivenlerin çoğundan daha kalitesiz. hadi evde anladık, deyyusların medikal eldivenlerini acil bir durumda takman gerekiyor yırtılıyor, takıyorsun cerrahi eldivende bile parmak ucunda 1 cm boşluk kalıyor (elime uygun olan boyda), ameliyatta kullanmak için özel eldiven aldırıyorduk şimdi onlara da atlıyorlar abuk subuk kütük gibi eldivenlerle. işimden gücümden soğuttunuz beni, düşün lan artık yakamdan.