şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir erkeğin anılabileceği en mükemmel sıfat... aynı zamanda, olmayı hakedebilmek için en fazla çabayı sarfetmesi gereken.
  • adnan menderes' in o zamanlar kullanılan rumuzlarından biri.
  • ne bey ne de efendi olabilmiştir.
  • böyle ünlü kasarlarimiz pavyonlardan, reality showlara, juriliklere, talk showlara transfer olup "elitize" olmak icin bi de "unlu is adami" bulunca, kociskolarindan "x bey", "y bey" öhöm ehem diye bahsetmiyolar mi, seytan diyo sat vari yogu al bi sniper vur hepsini..

arkadas, sanirsin ki bana 1940lardan kalma istanbul soylusu.. lan senin ben cibildak dansoz hallerini biliyorum, akmerkezlerde ozel defilelerini biliyorum.. beyfendi dedigin adamin eskileriyle vip genelev acilir, ne bu boyle cok klasiz, acaaaaiiip saygiliyiz ayaklari ?!

sizin yuzunuzden saygi, zerafet, edep gibi kavramlara dusman oldum lan.. yakayi bagri acip sarapcilarla ot cekesim geliyo sokak aralarinda.. nasi bi ikiyuzluluk bu birader?

eskinin yosmasiyla yenin pictirigi, bana clark gable- vivien leighcilik oynuyolar.. biktim lan turkiyeden.. bombalicam sonunda siktigimin ulkesini.. her yeri mi falso olur, her tabakasi mi patolojik olur birader !
  • dağ başında yalnızken bile, burnunu mendile silen insandır.
  • bir erkegi ifade etmek icin kullanilan nezaket sozcugu.
  • beyefendi grubu 2,5 yıl evvel kurulmuş.
    aslında vokal yiğit vatansever ilkokulda bir yıl boyunca sıra paylaşıp teneffüslerde it gibi koşturduğum dönemindeki yakın arkadaşımdı. aradan geçen senelerde adını duymamış, bir iletişim kurmamıştım aynı kişiyle aynı fotoğraf karesine ikinci defa girememe özürlü hayatım sayesinde.
    dinlediğimde yine tanıyor olduğumu farketmedim de garip bir yakınlık duydum.
    benzerlerinden bir farkı vardı, çalıp söylerken coşku eksikleri yoktu bu adamların.
    netekim adını öğrenince işe uyanıp "heee dedim bizim nesil tabi, neylerse güzel eyler"...
    velhasıl bu adamlar segmentinde artık kalmadı denenlerden.
    o tad, o coşkuyu yakalamak için arşivlerde dolaşmaya gerek yok efenim, kanlı canlı hazırı var.
    cuma - cumartesileri izmir'de 6:45 kk'da çıkıyorlar. bir de haftaiçi çaldıkları biryer varmış onu da öğrenince ekleyeceğim.

dikkate şayan bu arkadaşlara gereken ilgiyi göstermek yaptıkları güzel iş neticesi zaruri bir borçtur dedik buraya not aldık.

https://www.instagram.com/beyefendiofficial
  • bir beyefendi olarak doğmak bir tesadüftür ama bir beyefendi olarak ölmek bir başarıdır.

yaşarken de, sonrasında da, arkamdan ''beyefendi birisi(ydi)'' deniyorsa bu benim başarım olacak.
  • izmirli grup olandan bahsediyorum;kendilerini kanca zamanından beri neredeyse 10 yıldır takip ederim. geçen haftasonu alsancak'ta dinledim, herhalde 1-2 yıl olmuştu dinlemeyeli. tabi o eski senelerin dungeon kalabalığından eser yok. toplasan 40-50 kişi vardı herhalde.
    fakat bir yandan da iyi olmuş, kitle net olarak bu abileri dinlemeye geliyor haliyle athena'ya bilmemneye çok bulaşmadan güzel güzel metallicasını, dream theater'ını deep purple'ını çalıyorlar.
    yalnız 10 senedir değişmez, normal şartlarda en geç 1'de gözü kapanmaya başlayan ben bu elemanları dinlerken gece 4'e kadar cin gibi oturduğum gibi yanımda kim varsa zorla dikeltir eziyetin kralını yaparım.
    accık yaşlı ve eski moda hissettim ama, onu da itiraf edeyim.öndeki 2-3 bebe harici yaş ortalası net 40 plus, ortalıkta ağarmış uzun saçlı abiler, göbekli siyah dişörtlülerden bir seçki.
    gerçi 36 yaşındayız la, ya ne hissedeceğidik?