şükela:  tümü | bugün
  • bir erkeğin anılabileceği en mükemmel sıfat... aynı zamanda, olmayı hakedebilmek için en fazla çabayı sarfetmesi gereken.
  • adnan menderes' in o zamanlar kullanılan rumuzlarından biri.
  • ne bey ne de efendi olabilmiştir.
  • böyle ünlü kasarlarimiz pavyonlardan, reality showlara, juriliklere, talk showlara transfer olup "elitize" olmak icin bi de "unlu is adami" bulunca, kociskolarindan "x bey", "y bey" öhöm ehem diye bahsetmiyolar mi, seytan diyo sat vari yogu al bi sniper vur hepsini..

arkadas, sanirsin ki bana 1940lardan kalma istanbul soylusu.. lan senin ben cibildak dansoz hallerini biliyorum, akmerkezlerde ozel defilelerini biliyorum.. beyfendi dedigin adamin eskileriyle vip genelev acilir, ne bu boyle cok klasiz, acaaaaiiip saygiliyiz ayaklari ?!

sizin yuzunuzden saygi, zerafet, edep gibi kavramlara dusman oldum lan.. yakayi bagri acip sarapcilarla ot cekesim geliyo sokak aralarinda.. nasi bi ikiyuzluluk bu birader?

eskinin yosmasiyla yenin pictirigi, bana clark gable- vivien leighcilik oynuyolar.. biktim lan turkiyeden.. bombalicam sonunda siktigimin ulkesini.. her yeri mi falso olur, her tabakasi mi patolojik olur birader !
  • dağ başında yalnızken bile, burnunu mendile silen insandır.
  • bir erkegi ifade etmek icin kullanilan nezaket sozcugu.
  • kodamanlar icin kullanilan bir kelimedir. zaten soylenisinin bile kendi icinde bir agirligi vardir. insan ne kadar buyuk calip ne buyuk cirpmissa, diger insanlari ne kadar ezmisse o kadar beyefendidir.
  • -a gentleman always knows how to talk to a lady.
    -gulucuk-
  • bir beyefendi olarak doğmak bir tesadüftür ama bir beyefendi olarak ölmek bir başarıdır.

yaşarken de, sonrasında da, arkamdan ''beyefendi birisi(ydi)'' deniyorsa bu benim başarım olacak.