şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 80 ohm'luk ve 250 ohm'luk 2 versiyonu bulunan, şahane closed-type monitör kulaklık.

80 ohm'luk olanı, nispeten daha düşük çıkış gücü olan cihazlarla (ör: mp3 player, laptop vs...) kullanılmaya daha müsaittir.

250 ohm'luk olanını da direkt stüdyoda fln hayvanlar gibi çıkış gücü olan amfilerle kullanmak daha iyi sonuç vermektedir. ha çıkış gücü düşük aletlerle de iyi verim almak istiyorsanız; bir de kulaklık amfisi almanız gerekmektedir...
  • istiklalde aksanata uğrarsanız 6.katta kafeterya ve müzik dinleme odası bulunuyor, gayet güzel bir müzik arşivinden bu kulaklığı kullanarak müzik dinleyerek müzikal orgazm yaşayabilirsiniz, aynı zamanda referans kulaklık neymiş öğrenebilirsiniz, ben öyle yaptım ve bir daha kulaklarıma standart olarak gelen kulaklıklarla işkence yapmamaya karar verdim.
  • almayı düşündüğüm kulaklık. şu ana kadar daha iyi performans verenini bulamadım bu fiyata.

eğer türkiye'den başka şansınız yoksa hepsiburada'da 50tl lik indirimi ile 490tl'ye bulunabiliniyor.
    aynı zamanda kendisi alman malı olduğunu için almanya'dan tüm dünyadan ucuz bir fiyata amazon'dan 370tl'ye alabiliyorsunuz.

beyerdynamic'e bir kaç konuda çeşitli sorular sordum. fiio e05 gibi amp'lerde mobil kullanımda 32ohm, e11, e11k, gibi amp'lerde 250ohm, e12 ve fazlasında 600ohm olanları önerdiler.
    ama dediklerine göre e11k'nın çıkış gücünden emin değillermiş. yeni çıktığından olabilir.
    bana e11k 300ohm'a kadar kaldırır dendi zamanında. 250 sorun olmaz herhalde.

aynı zamanda garanti durumunu da sordum. işte "almanya'dan alırsam türkiye'de bozulursa nasıl geri yollarım?" falan gibi.
    dediler ki almanya'dan alsam bile türkiye'deki distribütörleri mikafon, garanti ile ilgileniyormuş.

aynen dedikleri şu;
    "regarding warranty issues or repairs you can send it to our turkish distributor mikafon elektronik ıns san ve ltd sti
    you will have 2 years of warranty and normally you can repair a beyer headphone even 20 years after purchase if something breaks."

bana garip geldi. ne bileyim yılların elektronik kullanıcısıyım daha yurt dışından aldığım bir şeye türkiye içinden bir distribütör bakmadı.

bende sorayım dedim mesaj atıp mikafon'a. verdikleri cevaplardan alakalı kısmı çekip koyayım.
    servis@mikafon.com.tr'den gelen cevap;
    "evet oluyor eğer ürünü almanyadan aldıysanız garanti kapsamı içinde oluyor 2 yıl geçmediyse eğer"

kulaklık amerika ve ingiltere amazonunda çok daha pahalı. gördüğüm kadarı ile en ucuz almanya'da.
    zaten alman markası.
    tavsiye ederim yani. dünyanın en iyi stüdyo kulaklıklarından biri ve 370tl'ye garantili geliyor.
    tek ihtiyacınız olan almanya'da bir tanıdık. bunu bulmayı da ben düşünmeyeyim...*
  • 32 ohmluk versiyonu için inceleme şuradan okunabilir: http://www.kulaklik.web.tr/…70-pro-32-ohm-inceleme/
  • yani sigarayı bıraktın iyi güzelde kulaklık markasının sonundaki pro'yu okuyup "bu nasıl puro markası lan" diye düşünüyorsan yak olum bir tane. vallahi yak.

tanım: internet cafeye alacaksanız güzel kulaklık.
  • birbucuk senedir 250 ohm'lugunu mix/master icin de günlük dinleme/gaming icin de kullandigim kulaklik. hifi ya da monitor bile alasim gelmiyor götünü yiyim beyerdynamic.
  • uygun fiyata nereden temin edebileceğimi bilen suser'ler varsa bir adım öne çıksınlar.

allah'ını seven bir adım öne çıksın.
  • nasıl bir kulağa sahipsem, pad'lerin içinde kalan siyah ince örtüyü yırttığım kulaklık. var mıdır başka bunu başaran?
  • 80 ohm versiyonu var bende. oyun ve film için alıyorsanız hiç düşünmeden alabileceğiniz bir kulaklık. bu müzik için kötü olduğu anlamına gelmesin. sadece o arenada rakipleri var. müzik işi görecelidir. derine inen hacimli ve detaylı bassları var. tizleri de detaylı ve kulak tırmalamıyor. midler biraz geride. midler bu kulaklığın zayıf yönü. yine de burn in midleri iyileştiriyor git gide. çözünürlük ve temizlik yüksek. enstrüman ayrımı iyi. epey burn in kapasitesi olduğunu da söylemeliyim. ilk dinlediğinizde kötü çalacaktır. bassları ölü ve sibilanslı oluyor başlarda ama hızla açılıyor. en öne çıkan tarafı sahnesi ve bassları. sahnesi anlatılmaz yaşanır. kulaklığı taktığınız anda kendinizi izole bir odada, sinema salonunda vesaire hissedebilirsiniz. kendine ait atmosferi var kulaklığın. aşırı da rahat bir kulaklık ama taşınabilirliği 0. büyük, katı, esnek değil, kablosu çok uzun ve 80 ohm olduğu için taşınabilir cihazlarda sürülemiyor. durağan multimedya kullanımına uygun. izolasyonu ne kötü ne de iyi. ekstrem bir izolasyon aramıyorsanız sıkıntı yok.

film 10/10
    oyun 10/10
    müzik 9/10
  • 32 ohm'u ile 80 ohm'u arasında ses karakteri açısından bir fark olup olmadığını merak ettiğim kulaklık.

edit: fiio a3 ile birlikte 80 ohm olanı aldım. kulaklıktan tam anlamıyla verim alabilmek için amfi kesinlikle gerekiyor. kesinlikle kullandığım en iyi kulaklık bu. muazzam bir bass var, tizler harika, mid'ler çok ön planda değil ama kötü de denemez.

yaklaşık 1 ay dinledikten sonra gelen edit: tek bir kelimem olacak "soundstage". kapalı bir kulaklık için sahnesi inanılmaz boyutlarda. bu arada ses gittikçe daha da iyi hale geldi. burn-in olayına hiç inanmıyordum ama sanırım gerçekmiş. 27 yıllık hayatımda yaptığım en iyi alışveriş bu olmuş diyebilirim.