• videolarında tecrübe ile bilimselliği çok iyi birleştiriyor. sosyal medyada psikoloji alanında önemli bir boşluk var. beyhan budak bu yönden önemli bir boşluğu dolduruyor.
  • youtuber psikolog kendisi. videolarını takip etmeyi seviyorum çünkü bazen videolarında kendimden bir parça buluyorum. benim de böyle bir sorunum evet ya dediğim çok oluyor. onu eğitimli, kıvrak zekalı, insanları çok iyi analiz edebilen, aynı zamanda çok halktan olarak nitelendiriyorum. psikologların sıradanlığından ayrılan bir samimiyeti var.psikologlara hiç inanmayan beni böyle bir mesleğin insanlara gerçekten yol gösterebileceğine ikna etmiş kişi.
    ilginç olarak hakkında sözlükte hiç kötü yorum bulunmayan kişi aynı zamanda.
  • beyhan budak iyi bir psikolog. bana göre iyi bir psikolog olmasının yanında sürekli kendini geliştirmek istemesi, işini geliştirmek istemesi, yeni projeler üzerine kafa yorması takdire şayan. bir şekilde popülerliğe ulaşmış bir çok insan bunu paraya çevirip arkasına yaslanıp para saymaya başlarken beyhan budak hala projeleri ve yazmayı düşündüğü kitabı üzerine kafa yoruyor. “amacım para değil, bu piyasada kalıcı olmak” diyor. herkesin kolay yoldan parayı kırma peşinde olduğu günümüzde az bulunan meziyetler bunlar.
  • konusunda uzman bir klinik psikolog , sıkı bir youtuberdır.
    kendisini 3 yıldır tanıyan, desteğini alan bir danışanıyım. en son geçen yıl sıkıntılı olduğum bir dönemde görüşmüştük. çok kaygılı girdiğim odasından çok rahatlamış olarak çıkmıştım. söylediği şeyler aslında farkında olduğum ama belki de kendime bile itiraf edemediğim şeylerdi, sonrasında kendimi ve yaşadıklarımı çok fazla sorgulamamı ve sorunumu çözmemi sağlamıştı.
    yaklaşık 7 aydır instagramdan takip ediyorum kendisini. onunla doğu ekspresi ile kars'a gittik, cunda'yı , ankara kalesini gezdik. önerdiği kitaplardan okuduklarım oldu. motive oluyorum onu takip ederken. ınstagramda bir paylaşım yapıyor, sonra hakkaten ya ne güzel söylüyor diye düşünürken buluyorsun kendini. paylaşımlarında gösteriş yok, yaşadığı anları anlamdırarak ve hatta birazda özendirerek paylaşıyor. sen de gezilecek yerler listene ekliyorsun o yeri:)
    belki de kendimi görüyorum onu takip ederken. benzer şeyleri hissederken, yaparken görüyorum çünkü. en son geçen ay alışveriş merkezinde karşılaştık. yüzü o kadar tanıdıktı ki "aaa beyhan hocam" diye sarılacaktım nerdeyse:) sanki yıllardır görmediğim bir arkadaşımı görmüşüm gibi konuştuk. meğer onu takip ederken, youtube da videolarını izlerken arkadaş olmuşuz:)
    her videoya "merhaba güzel insan" diyerek başlaması, seninle kitap dili ile değil de arkadaşın gibi konuşması, verdiği önerilerle farkındalığını arttırması, olaylara bakış açını değiştirmesi, hayatın bir şekilde aktığını ve aslında sorunların ne kadar küçük şeyler olduğunu farketmeni sağlamasını seviyorsun.
    yeri geldiğinde sigara hakkında, yeri geldiğinde eşinle çocuklarınla ilgili videoları, kısaca hayatın her anından kesitlerin içerdiği videoları ile hayatına dokunuyor.
    onu arkadaşım gibi hissetmemin sebebi budur belkide.
    videolar da çok büyük emek var.
    zaten farkına varmadan videodan videoya geçiyorsunuz. sanırım 100 video izlemişimdir :)
    paylaştığı kitapları #beyhanbudakkitapönerileri , filmleri #beyhanbudakfilmönerileri , videolar için #beyhanbudakvideolari hashtagından takip edebilirsiniz.
    işini çok severek ve önemseyerek yapması da ayrıca saygını arttırıyor.
    günümüzde arkadaşlıkların çıkara dayalı, ilişkilerin vıcık vıcık olduğunu düşünürsek hala iyi insanlar var hayatta diye düşünerek umut oluyor.
    teşekkürler güzel insan :)
  • kitap tavsiyesinde bulunduğu videosu sayesinde (bkz: on kucuk zenci)gibi sürükleyici ve harika kurguya sahip bir kitabı keşfetmemi sağlamıştır. tavsiye etmiş olduğu henüz okumadığım diğer kitapları da listeme ekledim.
  • gerçekten çok başarılı bir uzman.
    kendisine ulaşamayanlar için videolarını şiddetle tavsiye ederim.

https://youtu.be/3rxpvw_qyqe
  • huzur konusunda bir video yapmis, elimden gelse dunyadaki herkese bunu izletirim.
    buyrun
  • psikoloji alanında yetkinliği ülke sınırlarını aşmak üzere. ama biraz fazla pohpohlanmayı seven yapısı var.

edit: beyhan hoca entryi okumuş. instagram storysinde de baya gülmüş. hocam bunu okuyacağınızı umuyorum. samimiyetinize güvenerek pohpohlanmak kelimesini kullandım zaten . sizi işinizden dolayı yermem mümkün değil mesleki kariyeriniz mesleki donanımınız hakkında yıkıcı yorum yapmam söz konusu olamaz. sizi takip ettiğim ve bireysel paylaşımlarınızdan yola çıktığım kadarıyla öyle bir yapıya sahip olduğunuz hissiyatına kapılmış olabilirim. buna saygı duyacağınızı da biliyorum. sevgi ve saygılarımla.
  • severek takip ettiğim, bana ilham veren bir psikolog. bazen o kadar dibe batiyorum, o kadar çaresiz hissediyorum ki fakat ne zaman onun kanalına girsem kendimi motive edecek bir video bulurum. sherlock holmes'e ilgi duymaya hemen hemen aynı yaşlarda başlamışız geçtiğimiz günlerde baker 221b ye gitti ne kadar mutlu oldum sanki onun yerine ben gezdim ingililtere'yi. iyi ki zor bir dönemimde ınstagram'da kendisinin gönderisine rastlayarak tanıdım beyhan beyi. gezmeyi de çok seviyor kars, mardin,ingiltere, lale tarlası ve hatirlayamadimlarim o güzel yerlerde çektiği videolarla gönlümüze adeta taht kurdu. sayesinde yaz tatilim anlam kazandi;. satrancı, ingilizcesi, ımdb filmleri vs. her sabah motive edici gönderileriyke uyanmak ise ayrı bir zevk. ailesine, yaşam tarzina, hayat felsefesine ( ya tehammül ya sefer), azmine gıpta ediyorum kimi zaman. yaptığı başarılı işler sonucunda güzel geri dönüşler alması su götürmez bir gerçek asla kendisini öven bir insan değil sadece işini gerçekten güzel yapiyor. ve ortak noktalalarımızdan en güzeli ankaraliyiz. daha çok başarılar elde edeceğine inanıyorum ted konuşmasının youtube'a gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. saygılarımla
  • kendisini severek takip ettiğim ve çokça faydalandığım kişidir. ayrıca çoğunlukla kendisinin ve barış özcan videolarını içeren bir verimlilik listesi yaptım.
hesabın var mı? giriş yap