şükela:  tümü | bugün
  • beyin ve sinir cerrahisi uzerine uzmanla$mi$ doktor ce$idi.. bunlar her gordukleri sivilceye bene "sen gel alalim onu" derler..
  • oldukca pahaliya malolan ameliyatlari gercekletiren tıp adamı.
  • (bkz: norosirurji)
  • en aptal doktorlar mıdır bilemem, ama açtıkları aletten vida artırma lüksü olmayan insan tamircileridir bence.
    babamın son derece kötü durumdaki beynini iki eli tam manasıyla "kandayken" bırakıp gelerek ameliyat eden beyin cerrahına dayanılmaz bir çaresizlikle yaklaşıp "ne olursa olsun, sağolun" diyebildim ancak.
    ağlayan çocuk resmindeki gibi bir ifade ile ellerine ayaklarına kapansam, dizlerine sarılsam, babacığımı "babacığım" yapan o kıvrımları kesip alan parmaklarını okşasam, "yaptım ama korkmayın, iyileşecek" dedirtsem, sanki onun demesiyle dünya bir anda düzelse...
    sonra istese benden, bütün fıtıklarımı verirdim kessin etimi diye...
  • yazıları doktor ortalamasının üzerinde bir güzelliğe sahiptir. herhalde ince işlerle* uğraştıkları için ellerine olan hakimiyetleri had safhada oluyor...
  • şöyle bir düşününce allah gibi insan bu "beyin cerrahı" denen oluşum. o sebeple de tanrı kompleksi en çok onlarda görülüyormuş.
  • onemini isiniz dustugunde kavradiginiz mesleklerdenmis. en azindan benim oyle oldu. oha adam beyin cerrahi, nasil yani beyinler filan, cok zor is! dedigim, olayin gercekligini kavradigim an kendisiyle konustugum o andir. halbuki boyle olmamali. herkese zor meslekleri onceden dusunmelerini, gerekirse bir top 10 listesi hazirlayip cevrelerinde o mesleklerden insanlar varsa onlara isleri dusmeden de saygi, sevgi, husu dolu yaklasmalarini salik veriyorum! beyin cerrahi da o listede top 3'e oynar bu arada, ne dersiniz?