şükela:  tümü | bugün
 • bir çocuk büyütüyorsun ve 20 sene sonra diyorsun ki;

  “uzan şuraya. kafama göre ister kırbaçlarım, ister sikerim”

  biri de diyor ki; (bkz: #88884886)

  he. ihanet beyin göçü
 • sen o beyne uygun ortam yaratmayıp; hor görüp, kaale almayıp, ve hatta kimi sıfatlar beraberinde "vatan haini" ilan edersen, o beynin ülkende durması beklemek aptallık olur.

  sen biz beyinlerin mücadelesi yaşadığımız yeri güzelleştirmek iken buna izin vermiyorsan, kusura bakma kardeşim, apaçık tabiriyle türkiyeden siktir olup gideriz .

  yaşadığımız yeri cennet yapmadıkça kaçtığımız her yer cehennem, evet. ama yaşadığımız yeri cennet yapmaya çalışırken önümüze koyduğunuz her taş da sizin cehenneminize bir odundur.

  (bkz: bir de böyle düşünün)

  imla, edit.
 • (bkz: beyinsiz olduğunu belli etme yoları)

  sen göç etme arkadaşım.
 • asıl hain genç nesillerin gelceğini çalan politikacılardır. kimse sizin pisliğinizi örtmek zorunda değil.
 • türkiye'de arge yapılan kurumlarda öyle adamlar görev alıyor ki aklınız şaşar. bizzat gördüm ve şahit oldum. hiçbir donanımlı mühendisi tutamazsınız o adamların altında. hangi adamların hangi makamlarda olduğunu görseniz kafayı yersiniz. herkes sadece hayvanat bahçesi müdürü adamı tübitak'a koydular örneğini biliyor. çok yazık. milletin paraları çarçur ediliyor.
 • vatandaş devlet için değil, devlet vatandaş içindir, o devlet vatandaşına iyilik değil kötülük yapıyorsa işlevini yerine getirmiyor demektir, insanların bu işlevi daha iyi yerine getireni aramasından da daha doğal ve mantıklı birşey yoktur. hiç bir şey kutsal değildir.

  edit: olay nereden çıktıysa ''vay sen atatürk'e karşı mı çıkıyorsun''a geldi. buyrun atatürk devlet tapıcısı bir faşist miymiş kendiniz karar verin:

  "bireyin birinci hakkı, doğal yeteneklerini serbestçe geliştirebilmesidir. bu gelişimi sağlamak için ise en iyi araç bireye, diğerinin benzeri hakkına zarar vermeksizin, tehlike ve zarar kendine ait olmak üzere, ona kendi kendini istediği gibi yönetmeye ve yönlendirmeye izin vermektir. işte bu serbest gelişimi sağlamak, bireysel hakların oluşturduğu çeşitli hürriyetlerin eksiksiz amacıdır. bu haklara saygı göstermeyen siyasi toplum gerçek görevinde hata etmiş olur ve devlet varlığının sebebini ve anlamını kaybeder"

  vatandaş için medeni bilgiler
 • devletin kendisine vergilerle hizmet ettigini bilmeyen bir yazarin basligi. halk devlet icin var olmaz, devlet halk icin var olur.
 • asıl hainlik buna sebep olanlardadır.
 • devlet baban değil; toplumsal bir sözleşmedir.