• sadece katarlı hali değil, bundan önceki sahipleri zamanında da aynı saçmalık vardı. reklamlara bakıyoruz, oynayan taraftar profili hep yağmur çamur demeden iç saha, dış saha gezen cefakar taraftar tiplemesi. e sen tv’den yayın yapmıyor musun aga? senin hedef kitlen bir sebepten maça gitmeyip ekrandan izleyen taraftar. mesela ben ankaralıyım. beşiktaş’ın maçlarına gidemiyorum çok sık. pasaolig çıktı çıkalı hiç gitmiyorum. içerideki hödüklerden haz etmeyenimiz de var, anlamsızca bağırmak yerine elde viski sohbet ederek izlemeyi tercih edenimiz de var. neden önümüze ev konforu imajı konmuyor da dingil taraftar portresi dayatılıyor.

hele son reklam dingilliğin zirvesi. taraftarı 16 kişiden ibaret büyük bile sayılmayan belediye çöplüğü takımının taraftarı çıkmış renklere gönül vermekten bahsediyor. hadi bursasporlu (tip cuk oturmuş) taraftarın bşr mesajı var diyelim. acıya dayanıklı beşiktaş taraftarı ve tesadüfen balayını futbolcuların kampında geçiren cimcomik bir espri ve mantık içeriyor. (bence de galatasaray taraftarının balayında görmek istediği manzara 25 tane kaslı, atletik ve genç erkektir) ötekiler ne? maça yetişirken araba bozulunca yürüyen lazların ne manası var? doğuştan fenerli olmak için stadda doğmak şart mı? doğuştan fenerli belözçocuğu nerede doğmuş mesela?

anlamsızlık üstüne anlamsızlık. reklamcılar bildiğin tükendi sanırım. en son kapı çalmalı buzdolabı reklamı ile kanıtlandı zaten bu.
hesabın var mı? giriş yap