şükela:  tümü | bugün
  • bütün beykoz'u yeşil sermayeye parselledikleri yetmemiş gibi gözünü kanlıca'ya diken belediye. referandum yapılacakmış. diyor ki "mahallenize yapacağımız düzenleme/güzelleştirme çalışmaları iski'nin yapacağı atık su çalışmlarıyla çakışmaktadır. düzenlemeyi iski'den önce mi yoksa sonra mı yapalım gidin oy verin".

şaka gibi amına koyim valla şaka gibi. bizim mahallenin nesini düzenliyceksiniz lan kutu gibi kendi çapında. her apartmanın bahçesi var tek bir tane de cadde var. siktiğimin kanlıcasında zaten düzenleme olacaksa en fazla yaşlı teyzeler ve amcalar için yürüyen merdiven falan olur. ya da yeni mezarlıklar.

benim bildiğim kanlıca halkı götünü kaldırıp sabahın dokuzunda oy vermeye gitmez. böylece belediye ihaleyi birilerine verir. onlar çevrenin amına koylarlar daha sonra iski gelip kazı yapar. sonra yeni bir ihale hop gene düzenleme ayağına trilyonlar uçuşur havada.
  • 2008'de yenilenen asfalt yolların parasını halktan isteyen insafsız belediye. hem de daire başına 260 lira. allah bunlara merhamet versin dandik bir asfaltlama için fahiş oranda katılım payı istiyorlar.
  • çiftehavuzlar semtine otobüs veyahut minibüs koyduramayan belediyedir. efendim insanlar 20 dakikada gidiyorlar kadıköy'e mecidiyeköy'e gitmek için otobüs durağına.
  • ağızında ki meme'ye bile hallenecek olanlara karşı türban'ı savunan bir belediye başkanı mevcuttur. bunun adına da, "gelecek seçim değil gelecek nesil için belediyecilik". demişler.
  • yerel secime yonelik propaganda calismalarinda ince gormus belediye. simdi top rant ugruna milletin dini duygularini somuren bu homunculus'larin manevralarini gormesini umut ettigimiz secmen kitlede. (bkz: zubuk)
  • kediden korkan veteriner ekiplerine sahip belediye
  • maalesef sürekli işimin düştüğü belediye.
    maalesef diyorum çünkü çalışan memur kısmının geneli yeni atanmış, tecrübesiz oluyor ve bu da işleminizin uzun sürmenize ve sizin 2 dakikalık iş için 15-20 dakika beklemenize sebep oluyor.