şükela:  tümü | bugün soru sor
  • beykoz belediyesi'nin tadilat yapacağız diye hayvan barınağını kapatıp yüzlerce köpeği barınak dışında açlığa mahkum etmesi olayı.

https://twitter.com/…tatus/1084110330391875587?s=21
  • bu işin altında kim varsa allah belasını versin. gelir şimdi kedi köpek düşmanı oç ları.

şimdiden belirtelim.bu hayvanları rehabilitasyonda tutmak, kısırlaştırarak sayılarını azaltmak, yaşam alanları oluşturmak, hayvan hakları kanunu çıkarmak vs. vs. gerekir. insanlar için eğitim gerekir. başıboş sokaklarda dolanmaması gerekir evet. ancak sokağa atan,hayvana işkence eden, oç larına da ağır ceza gelmesi gerekir. hayvan sahiplerinin zorunlu olarak bakım ve kontrolünü yapması ve bunların hepsini de devletin denetlemesi lazım. atların bile yazın çalıştırıldıktan sonra kışın soğukta ölüme terk eden haysiyetsizlerin olduğu bu bataklıkta hayvan sevgisi aşılamak çok zor. öyle senin dediğin gibi itlaf edilerek bunun önüne geçilmez mal arkadaşım. çocukların yaptığı kardan adamlara bile saldıran saykolarla aynı psikolojiye sahipsiniz. çünkü sizin için doğru olanı yapmaktan ziyade öldürmek, yok etmek daha kolay.

maalesef bu ülkede devlet insanına bile doğru dürüst bakmazken hayvanlarını sokağa atması çok normal. böylesine hayvan düşmanı mal ordusunun bulunduğu bir ülkede hayvanların yaşam kalitesini artırmayı düşünmek, bunları savunanları kötüleyen insanlarla yaşamak , kuşlara yem atarken bile mal mal sana bakan yurdum hayvan düşmanı insanlarıyla yaşamak daha da zor.
  • mevcut barınaklar zaten ölüm yuvaları. gündemde tutalım, oraya yakın suserlar varsa bu canlara yardım edelim.
  • gündem de kalması gereken başlık.