şükela:  tümü | bugün
 • beykoz lojistik meslek yüksekokulunu bünyesinde bulunduran bir vakıf üniversitesi, olacak. yüksekokul açıldığı yıldan beri inşaatın başlanıldığı, üniversitenin en yakın zamanda eğitim öğretime başlayacağı söyleniyor. ama sadece söyleniyor.

  okul yönetiminin konferans salonunda yaptıkları konuşmalardan yola çıkarak:

  1- üniversite çok büyük olmayacak, 5 bin öğrenci kapasiteli olacak.
  2- çok fazla bölüm açılmayacak, blmyo'da olan bölümlerin lisansları açılacak çoğunlukla.
  3- lojistik temalı olacak.

  bunların dışında, blmyo mezunlarına daha fazla kontenjan verileceği söylendi. bekleyip göreceğiz...
 • (bkz: #50146281)
 • beykoz diye üniversite mi olur? beykoz ocakbaşı, beykoz lokantası falandır o...
 • evimin iki öte mahallesinde yer alan üniversite. geçenlerde küçükken mahalle maçlarında karşılaştığımız bir elemana denk geldim. eski günlerden laflarken, "siz bizi maçlarda yeniyordunuz ama şimdi bizim mahallenin üniversitesi var*" şeklinde böbürlenmesiyle yarılmama sebebiyet vermiştir. ayrıca istanbul'da e5 kenarı üniversiteleri ekolünün yanında 'mahalle içi üniversiteler' ekolünün öncüsü olabilir.
 • mahalle içi üniversite değildir. beykoz'un mahmutşevketpaşa köyünde kampüs arazisi bulunmakta ve inşaatın başlaması için üniversite olması beklenmekteydi. nihayetinde üniversite onayı meclisten geçti ve resmi gazetede yayınlanarak beykoz üniversitesi tüzel kişilik kazandı. artık mahmutşevketpaşa köyünde tam anlamıyla bir kampüs üniversitesi olarak eğitim hayatına devam edecektir.
  ayrıca mahalle içi üniversite diyerek sözümona aşağılamaya çalışan arkadaşları da bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamaya davet etmek gerekir. meslek yüksekokulu iken bile kadrosunda ne kadar prof. doç. yar. doç. olduğuna ve verdiği eğitimin kalitesine bakmak gerekir.
 • az önce kendileri tarafından aranmış olup telefonu kapatırken karşı taraftaki adamla aramızda 'bay bay' demesiyle son bulmuş olan bir konuşma yaşanmıştır.
 • vay arkadaş herkes birşeyler karalamış. evet istanbul’a fazlaca vakıf üniversitesi açıldı. evet adım başı bir üniversite var. evet adı “beykoz” olan bir üniversite de bunlar arasına eklendi. ve yine evet ki bu üniversite kavacık’ta eğitim hayatını sürdürüyor. eleştiri güzeldir, hele yapıcıysa tadından yenmez. lakin ben derim ki “mahalle üniversitesi bu yeaa; beykoz diye üniversite mi olurmuş?” diye küçümsemektense bir durup düşünmek, hatta yerine gidip bizzat kendilerinden, öğrencisinden dinlemek gerekir. tamam belki şu an diğer üniversitelere kıyasla küçük bir semtte ve kampüsü olmadan eğitim veriyor olabilirler ama bir sor bakalım neden? çünkü kocaman binalarla geniş bir kampüsü alelacele inşa edip, plansızca büyüyüp niteliksiz bir iş yapmak istemiyorlar. hatta eğitim kalitesini o kadar önemsemişler ki bu yıl açtıkları fakülte lisans bölümlerinin tamamına sadece (%100) tam burslu öğrenci kabul ediyorlar. (bu yıl ki adaylar cidden ballı!)
  ticari kaygı güderek “hadi mahalleye neşe katalım” maksadıyla açılsalardı burslu yerine ücretli öğrenci alırlardı diye düşünüyorum. velhasıl; “sen avukatları mısın? nereden biliyorsun?” dediğini duyar gibiyim suser kardeşim. avukat değilim; hukuktan anlamam. sadece bizzat bu üniversiteden mezunum. sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümünde okudum. ben okurken beykoz lojistik meslek yüksekokulu idik. geçen yıl üniversite oldu ki bence daha önce olmalıydı. kurucu rektör mehmet durman, akademisyenleri, çalışanları hepsi de beykoz üniversitesini nitelikli bir üniversite yapmaya çalışıyorlar. farklı olmak için uğraşıyorlar. iş hayatına öğrenciyi daha okurken sokup en az 1 dönem çalışmasını sağlıyorlar mesela. yetmiyor avrupa’daki insanların cv’lerini oluştururken yararlandıkları uluslararası europass belgelerini mezuniyette öğrencilerine veriyorlar. “oo reklam alırım bir dal” diye aklından geçiyor şu an. sakin ol… mezun olurken üniversiteden hisse ya da para almadım, için rahat edebilir. ben sadece içinde 2 yıl geçirip bizzat ortamını gördüğüm ve bende emeği olan bu kuruma saygı duyulsun, gerekiyorsa gidilip görülüp öyle eleştirilsin derdindeyim, hepsi bu. ha bu arada bu yıl eylülde yüksek lisans programları açacaklarmış. bir gidin görün, sonra istediğinizi yazın. ama yalnızca gömmeyin. deneyimleyin :)
 • bugün beykoz'a giderken afişlerini gördüğüm üniversite. gerçekten "her semte bir üniversite" sözünü doğrular nitelikte adeta.