• zamanında bir değnekçiden arabamın arka camına taş atıp kırdığı için şikayetçi olmuştum ki kaçmayı başaramasaydım araba yıkamacı arkadaşlarıyla beni linç ediceklerdi. sonra savcı çağırdı ve değnekçinin de benden şikayetçi olduğunu söyledi, elini yaralamışım adli tıp raporu varmış. savcıya böyle bişeyin imkansiz olduğunu, arabadan inmediğimi ancak arabaya vurarak elini yaralamış olabileceğini söylediğimde adli tıp yalan rapor mu veriyor diyorsun dedi. ben de tam olarak kendisine arabamın camını ödeyecek param var, böyle bir olay başka birisinin başına gelmesin diye toplum adına şikayetçi oldum ama hata yapmışım diyerek şikayetimden vazgeçtim. sonra öğrendim ki bu değnekçinin babası ordaki taksi durağının sahibiymiş.
  • bu olay yasanirken orada mal mal izleyen, kan kaybindan olmek uzere olan adama yardim etmeyen, arabulucu gibi tek bir tane serefsizi ikna etmeye calisan alayinin insanligina sicayim ben. tek bir korkak, elindeki bicaga guveniyor ve kendine erkek diyen haysiyetsizler de orada izliyor. sorsan hepsi delikanlidir, attilar mi mangalda kul birakmazlar. bir kadin disinda kimse ilk yardim bile yapmiyor. olacak olan da bu korkak serefsizin tutuksuz yargilanacak olmasi. ulke degil dehset filmi senaryosu.
  • keşke ekşi sözlükçülerin bulunduğu bir ortamda yaşansaymış. adamı neden karate ile etkisiz hale getirmemiş halk anlaşılması güç.

ben olsaydım iki kung fu figürüyle bıçağı düşürürdüm elinden. yazıklar olsun kendine erkek diyenlere.
  • gerçekten dehşet verici görüntüler. hiç insanla alakası olmayan bir yaratık, yerde yatan adama vuruyor ve elindeki bıçakla tehdit ediyor.

nasıl bir cüret? nasıl bir cahillik? nasıl bir vahşilik?

değnekçi denilen bu ap açık terör eylemi bence türkiye'nin en büyük sorunlarından biri. hem hiç bir yasa, kural veya otoriteyi tanımıyor hemde bunu şiddet, kaba kuvvet ve korku yayarak gerçekleştiriyorlar.

hiç bir medeni ülkede bu boyutta, rahat ve açık bir şekilde terör ve mafyacılık eylemleri gerçekleştirilebildiğini görmedim duymadım.
  • müjdemi isterim, videodaki malum yaratığı salmışlar. haberi geldi kavacık beykoz halkına. aman canınıza sahip çıkın falan diye heralde. 6 ay falan oldu adalet sisteminin hakkını vermek lazım, ilerleme var. vatandaşını doğrayan insanı normalde karakoldan geri gönderiyor malum.

bu herifin salındığına gerçekten gözlerimle şahit olursam, hele bir de belediye standında falan simit sattığını görürsem yemin ediyorum günlerce uğraşırım dilekçeyle ihbarla bilmem neyle. yettiniz yani orospu çocukları.

edit: çoğu kişi kaynak sordu. yukarıda da belirttiğim gibi henüz gözümle görmediğim, dayağı yiyen adam tarafından civarda duyurulmuş bir haberdi. boşuna ortalığı ayağa mı kaldırdım diye üzülürken az evvel iş çıkışı özellikle yolumu arkadaşın “tezgahını” kurduğu yere düşürdüm.

sonuç; iki polis (ya da son moda genç bekçi/zabıta kişisi) köşede etrafı kolaçan ediyordu ve iki tane resmi giyimli adam da hapisten çıkarılan kişi olduğunu düşündüğüm kişiyle konuşuyordu. adam zaten sinirle ve yüksek sesle konuştuğu için, beklemekte olduğum cumhuriyet caddesi durağından duyabildim söylediklerini. “yav baş savcım 8 aydan önce af verdiler (verdi de demiş olabilir, karşısındaki savcı değildir heralde) hebele hübele” etti. muhtemelen orada istenmiyor, ama aklandım diye diretiyor arkadaş. bir şeyler asmaktan bahsetti, yazı mı pankart mı neyse tam duymadım. takım elbiseli adamlar pes edip gittiğinde, polislerin yanına gidip bak adamları gönderdim vesaire diye pişkince konuşurken otobüsüm geldi. meraktan ölsem de bindim gittim.

gözlemlemeye devam edeceğim keza yanlış birini günah keçisi yapmak istemem ama durum ortada gibi. göreceğiz.

edit2: imla + kaynak
  • itlaf edilmesi gereken erectuslara hâlâ sapiens muamelesi yapan devletin artık bu kanunları değiştirmesi gerekliliğini gösteren durum...

yok kardeşim işte... erectus adam yapacak bi'şey yok! ya itlaf edin ya da bi adada kendi haline bırakın bunları!

edit: #76665107
  • cezaevinden yeni çıkmış bir adet orospu çocuğu tarafından gerçekleştirilmiştir.
  • içeride yatmış, haberlere konu olmuş biri olarak artık kolları daha kabarık, yüz ifadesi daha façalı, deyneği daha büyük olarak daha cesaretli bir şekilde beykoz sokaklarında esnaflık yapacaktır. kim bilir yanına birkaç yancı bulup şirket bile kurabilir.
  • eksi sözlük'te sürekli "bunlar bana rastlasa ağzıyla yüzü yer değiştirene kadar .... " tipinde sözler görüyorum. destekliyorum da. şiddet yanlısı değilim ama çözüm taraftarıyım, çözüm şiddetse şiddet taraftarıyım.

peki teklifim şu; dün okuduğum kapkaççının kadını bıçaklaması, bugün değnekçilerin dehşeti, geçtiğimiz zamanlarda taksisine alıp kapıları kitleyip 31 çeken taksici vs. ülke bunlarla dolu. mekanlar meskenler az çok belli. neden takım haline gelip bu vahşet yanlılarını yemlemiyoruz? 20-30 kişi, sağda solda ayrı ayrı beklesin, birisi de gidip arabasını beykoz'da belli olan yere park etsin, sonra tam kavga başlayıp abimiz bıçağı çekemeden abiyi ibret-i alem hale getirip mesajı verelim.

farkında değiliz belki ama ülkenin ciddi ciddi en dolu dolu, en akıllı beyinlerine sahip kesimiz. bu, 16 nöronla hayatını idame ettiren kişilik herkesi bıçaklayıp bir sabıka kaydı bile almadan yaşamına devam edebiliyorsa 20-30 tane ortalama üstü zeka sahibi insan hem de vücut olarak bunları cezalandırır hem de her türlü yasal (kanun) ve teknolojik (mobese) "aralıktan" sıvışmasını da bilir.
  • hatırlamakta fayda var;
    https://www.youtube.com/watch?v=r_wjrc7wq6i

bir yıl bile yatmamış, aramızda kendisi. yarın sizin başınıza musallat olacak güzel kardeşlerim, şimdiden geçmiş olsun, inşallah ölmezsiniz!
hesabın var mı? giriş yap