şükela:  tümü | bugün
  • sarı-siyah forması ve 90'ların başındaki açılışında erdal inönü ve seyyal taner'in de bulunduğu bir stada sahip spor kulübü. aynı zaman da bir de basketbol takımı vardır.
    stadlarının açılışındaki ilk maçını zeytinburnu ile yapmışlardır.
  • (bkz: beykoz 1908)
  • number one tv nin sponsor olduğu takım.
  • gelecek yıl 100.yılını kutlayacak ve beko basketbol ligindeki takımı, ttnet beykoz adıyla anılacak spor kulübü.
  • 2009-2010 sezonu sonunda tff 2. lig'den tff 3. lig'e düşmüştür.
  • beynimde aniden hafiza simsekleri caktiran takimdir .
    yasakani nin entry sini gorunce deja vu oldum . bende bu takimla ilgili bir animi paylasayim .

bundan en az 10 yil once beykozspor - bursa merinos macini izlemek uzere beykoz stadina gitmistim . stada macin baslamasinin ardindan yaklasik 20 dk sonra ulasmistim. biletimi alip demir kapiya iki uc vurdum , kapiyi acan arkadasa biletimi verdim ve iceri girdim. yaslisi genci soyle bir 80 kisi civari beykozlu , 20 kisi kadar da bursali vardi . girdigim de beykoz spor zaten gerideydi . ikinci yarinin sonlarina dogru mac 1-3 bursa merinossporun lehine devam ediyordu ki , tribunlerde ustte bahsi gecen zeki adli sahsa sozlu satasmalar basladi . zeki ve zekai aksu kardesler beykoz'un taninan tuccarlariydi . yanilmiyorsam tekstil ile mesgulduler ve merkezde bir dukkanlari vardi . macin bitisi ile birlikte ofkeli beykoz guruhu stadin yakininda yer alan kundura fabrikasina yurume karari aldi . fbi ajani edasiyla olaylara dahil olmadan , az biraz seyir ederek kalabaligi izledim . kundura fabrikasinin bekcisi kalabiligin iceri girmesini engellerken , yasli - dissiz - sarapci tipli sevimli bir amca , bekciye seni beykoz'da bulacam , "a..na koyacam" dedi . bunun uzerine kel - biyikli - iri kiyim bekci abi yasli amcanin uzerine yurudu , bunu goren beykozsporlu gencler bir yandan durumu sakinlestirip , bir yandan da bekciyi hafif tertip tartakladilar . isler cigirindan cikiyor , tansiyon yukseliyordu ki , fabrikanin icinden sportif kiyafetleriyle zeki aksu cikti . maclarda davul calan cem adli bir eleman tarfatarin temsilcisi olarak zeki aksuya bayagi bir dert yandi , lakin taraflar arasinda herhangi bir gerginlik meydana gelmedi . zeki aksu babacan bir tavirla taraftari dinledi , bazi genclerin basini oksadi ve ne kadar uzgun oldugunu belirtti . taraftara hak vermisti ve durumu yumusatmisti .

bugun ayni sahsa hala kufurler savruldugunu ve beykozun kaderinin degismedigini gormek beni bayagi sasirtti . bogazin sari siyahli temsilcisinin en kisa zamanda tarihine yakisan yere gelmesi dilegiyle .
  • soyle bir hikayeye konu olan takim. semt takimlarini her zaman sevmisimdir. bu goruntuleri izleyince daha da cok sevdim. umarim en kisa sure de icinde bulunduklari durumdan kurtulup daha iyi yerlere gelirler.

(bkz: bogazin yargiclari)
  • şöylesine yaran bir marşa sahip takımdır. sözlerini de yazayım da tam olsun.

her zaman, her yerde en büyük beykoz

ne kartal, ne cimbom, ne fenerliyiz
    boğazın incisi beykozluyuz biz

ne kartal, ne cimbom, ne fenerliyiz
    boğazın incisi beykozluyuz biz

yüz yıllık beykoz'da kalbimizdeler
    kelle'ler, ismet'ler, eker biçerler

yüz yıllık beykoz'da kalbimizdeler
    kelle'ler, ismet'ler, eker biçerler

zıp terelelli yaaa zıp terelelli yaaa
    zıp terelelli yaaley yalelli

zıp terelelli ha ha ha ah terelelli ha ha ha
    sapsarı simsiyah en büyük beykoz

yemyeşil çayırlar, masmavi deniz
    1908'de kurulmuşuz biz

her zaman liderlik bizim olacak
    sarı siyah renkler kalbe dolacak

beykozlular geliyooor, geldiği anda
    bütün rakiplerin rengi solacak

beykozlular geliyooor, geldiği anda
    bütün rakiplerin rengi solacak

basket coşacak, futbol koşacak
    100. yılda beykoz dolacak

ceyhun'lar, şirzat'lar`:?`, kaleci nihat'lar
    her yerde şimdi büyük taraftar

• bu sezon bölgesel amatör lig'den yerel amatör'e düşmüş takım.