şükela:  tümü | bugün
  • "beylerbeyi" göbek rakı’nın üreticisi sarper içecek, sadece ege’nin yaş üzümünden üretilen suma’nın kullanıldığı rakılarının, dinlendikçe anasonun dibe yani 5. kısma, alkolün ise üste yani 1. kısma çıkması sonucu ortada kalan 3. kısımda yani imbiğin şişkin, göbek kısmında oluşan en ideal karışımdan üretildiğini, daha sonra sadece 3. kısımlardan alınan rakının tekrar imbiğe dinlenmeye alınıp ve tekrar sadece 3. kısım alınarak ve bu distile işleminim 3 kez gerçekleştirildiğini, sonucunda ise rakının en güzel ve en saf hali yani gerçek göbek rakısı olan “beylerbeyi göbek rakısı”nın ortaya çıktığını iddia ediyor.
    gelelim benim notlarıma:
    yaş üzüm rakısı olmanın getirdiği zengin aroma ve yumuşak içimi ile tercih konusu olabilir. gerçekten de burunda karmaşık ve keyifli bir etki bırakıyor. damakta oldukça uzun anasondan ziyade üzüm notaları ve yaş meyvenin tazeliği belirgin. ancak örneğin altınbaş’la kıyaslanınca yeterince gövdeli değil. öte yandan kadifemsi gövdesi ve hafif tatlı bitişi ile yine de tercih konusu olabilir. alkol oranı %45 ve bunu çok iyi gizliyor...
  • bugüne kadar içtiğim en güzel rakı .
    tavsiyem, bu rakıyı içtikten sonra bugüne kadar içtiğiniz favori rakınızdan sadece bir yudum alın ve daha sonra kararınızı verin.
  • içtikten sonra baş ağrısı yapmayan tek rakı. niye, ben de bilmiyorum.
  • bu kadar az entry girilmiş olması şaşırtan.

tadı en çok hoşuma giden rakıdır, imbiğin göbeğinden alınır, yanlış hatırlamıyorsam üç kere damıtılıyor ve her seferinde imbiğin göbeğindeki kısmı alınıyor.

fiyatı vergiler dahil çok para, ama bunda rakının kabahati yok.

büdüt: ilk giride detaylı anlatılmış zaten.
  • yillardır (bkz: yeni rakı) içtim ondan aldığım tadı açık söylemek gerekiyorsa başka hiçbir rakıdan alamadım.
    bugün yine yine yeni raki alacaktım gözüm bir anda bu rakıya ilişti.
    bir ufak alim ya ne olacak dedim aldim.
    masamı kurdum iciyorum tadı bana bir garip geldi ya tuzlu bir kere niyeyse raki gibide tadı yok ilginç birsey.
    biraz daha içip oyle yorumlamak lazım.
    edit: raki inanılmaz hafif ve kokmuyor bayan rakısı dersek daha iyi bir tabir yapmis oluruz.
    zorda kalırsam alirim hepsi bu.
  • dünyanın en rahat içimli, en yumuşak ve en güzel rakısı. ama kesinlikle sarhoş etmiyor. denendi onaylandı.
  • sarhos etmedigine yakinen sahidim. burnu yakan bir anason kokusu yok. aksine tadina kokusu eslik ediyor ve bu da oldukca lezzetli, bol sohbetli bir icim sunuyor.

yanina meze olarak, tuz serpilmis yesil elma ve azicik peynir gayet yeterli.