• “biz sizi çok sevdik, yine gelin mutlaka.”
    “rakıyla balık gibisiniz, kuru fasülyeyle pilav gibi.”
    “en kötü gününüz böyle olsun.”

sakin, derin, içeri, huzur, gözlerinde ışıklar.
    bildiğimiz gibi, istediğimiz anda, biz gibi, gibisiz benzeşmek gibi. iyi ki.

ayastefanos/xiv.i.xxiii

(rakı, çok güzel rakı, ismail abi.)
  • ismindeki “göbek” lafını ofansif bulup rencide olmam sebebiyle ısınamadığım vasat rakı. şişeye baktıkça kendimi şişko gibi hissedip meze yiyemedim. yani çok mu düşündünüz şu ismi bulurken cidden? sadece beylerbeyi olsa, yahut “beylerbeyi vasat” olsa çok daha iyi olurmuş.
  • rakı üretimini bilmeyenlerin gelip racon kestiği rakı...

tanım:gelen zamlardan sonra büyük bir kitle tarafında artık neredeyse alınamaz erişilemez hale gelmiş içimi yumuşak rakı...
  • bir sâki siyah üzüm rakısı değildir. yine de yumuşak içimiyle birçok rakıdan iyidir.
  • görsel
    rakıya insafsızca zam yapan firma. geri adım atmış.
  • çok seviyorum.
    yine dün gece bu güzel içecekten 50 cl mideye indirdim,gece 02:30 gibi uyudum ve sabah 9da kalkıp işe geldim (evet pazar mesaisi). ve yine beni hayal kırıklığına uğratmadı. taş gibiyim.saçma baş ağrıları saçma mide bozuklukları yok.
    sevmeyenlere saygım sonsuz, aynı saygıyı onlardan da bekleyerek bu mucize içeceğe "rakı değil, suya daha yakın"gibi yorumlarda bulunmamalarını rica ediyorum.
  • fazla tekrarı yapıldı, sağlam pr yaptı sözlükte ama daha önce yazdığım gibi;

beylerbeyi mavi

bunu zikip atar, tekirdağ altın seri bile bunu mahveder, saki’yi yazmama bile gerek yok ve altınbaş’ın getir götürünü bile yapamaz
  • umarım firma yetkilileri burayı okuyordur.
    acilen 150’lik rakı yapın ya.
    100’lük yetmiyor.
    rakının vakkosu.
  • litresi 40 dolar civarına satılan içki.
  • bu rakının bazı fetişistleri var, aşırı itici. rakıyı öveceğim varsa da bu rakıyı sevenler yüzünden soğudum. her masada bu rakıyı görmekten ve "ağğbi göbek söyleyelim yhaa" tayfasından dolayı bir süre kendisinden uzak kalacağım.
hesabın var mı? giriş yap