şükela:  tümü | bugün
  • 29 ekim 2015'te açılacak devlet hastanesi.
  • şuan da faaliyet göstermekte olan devlet hastanesidir. büyükçekmece - beylikdüzü ilçe sınırının b.çekemece tarafında yapılmasına rağmen beylikdüzü diye adlandırılmıştır. ancak büyükçekmece devlet hastanesine ait polikliniklerin birçoğu buraya taşınmıştır.mhrs üzerinden beylikdüzü devlet hastanesi diye aradığınızda ise bu hastaneye erişemiyorsunuz. oldukça karmaşık bir durum söz konusu. bu hastanenin beylikdüzü olarak anılmasının sebebi kanımca, mimarsinan civarı e5 üzerinde yeni bir büyükçekmece devlet hastanesi inşaatının tamamlanmak üzere olmasıdır.
  • mhrs de ilçeyi büyükçekmece yapınca çıkan hastane.
  • eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet vermesi gerekirken devlet hastanesi olarak yetersiz hizmet verecek olan hastane.

şimdi durum şöyle;
    eğitim ve araştırma hastanelerinde (eah) 7 gün 24 saat branş doktoru bulunuyor. yani gece kalp krizi geçirsen, asistan da olsa bir kardiyolog, bacağın kırılsa intern öğrenci de olsa bir ortopedist, gözüne birşey kaçsa uzmanlığını tam tamamlamasa da uzman bir göz doktoru oluyor. devlet hastaneleri ise adı üstünde devlet dairesi. sabah 9 akşam 5 haftasonu yok. bu da nüfusu 1,5 milyona dayanan beylikdüzü-büyükçekmece-esenyurt halkının pazar günü kalp krizi geçirmesi durumunda en yakın eah nin bakırköy sadi konuk eah' ye gönderilmesi sonucunu doğuruyor. avcılar-k.çekmece-şirinevler derken ulaşım ambulansla bile temiz 30 dakika. ayrıca avrupa yakasının önemli bir bölümü buraya yığılıyor. büyük hata yapıldı. burası beylikdüzü eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmete girmeliydi. inşallah bazı düzenlemelerle branş doktorları 7/24 esasına göre çalışır.