• bir çok defa gitmek zorunda kaldığım her defasında da pişman olduğum hastane... acil servisteki doktorların hepsi bu hayattan bıkmış gibi. kessinlikle dokunmadan, suratınıza bakmadan oturdukları yerden muayne ediyorlar nasıl oluyorsa... 1 mart 2019 da 6 yaşındaki kizimi kusma yuksek ateş bacak ağrısı vb şikayetiyle götürdüm. çocuğum neredeyse baygın haldeyken bile yeşil alana yönlendirdiler. uzman doktor (adini bulunca ifşa edicem) sadece boğazına bakıp "evet hafif kızarıklık" var ondan dedi ve hic bir sorumuzu yanıtlamadan antibiyotik ve ateş düşürücü yazıp hızlıca gönderdi bizi. hic tatmin olmamama rağmen ilaçlarını verip bekledim ve saatler sonra 40 derece ateşle en yakınımdaki özel hastaneye götürdüm... bağırsak enfeksiyonu olduğunu öğrendim... demem su ki çok basit bir kan tahlili bile istemeden ufacık çocuğun sağlığını nasıl riske atabiliyor nereden bu cesareti bulabiliyor anlamıyorum...
  • eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmet vermesi gerekirken devlet hastanesi olarak yetersiz hizmet verecek olan hastane.

şimdi durum şöyle;
    eğitim ve araştırma hastanelerinde (eah) 7 gün 24 saat branş doktoru bulunuyor. yani gece kalp krizi geçirsen, asistan da olsa bir kardiyolog, bacağın kırılsa intern öğrenci de olsa bir ortopedist, gözüne birşey kaçsa uzmanlığını tam tamamlamasa da uzman bir göz doktoru oluyor. devlet hastaneleri ise adı üstünde devlet dairesi. sabah 9 akşam 5 haftasonu yok. bu da nüfusu 1,5 milyona dayanan beylikdüzü-büyükçekmece-esenyurt halkının pazar günü kalp krizi geçirmesi durumunda en yakın eah nin bakırköy sadi konuk eah' ye gönderilmesi sonucunu doğuruyor. avcılar-k.çekmece-şirinevler derken ulaşım ambulansla bile temiz 30 dakika. ayrıca avrupa yakasının önemli bir bölümü buraya yığılıyor. büyük hata yapıldı. burası beylikdüzü eğitim ve araştırma hastanesi olarak hizmete girmeliydi. inşallah bazı düzenlemelerle branş doktorları 7/24 esasına göre çalışır.
  • hastanane, kanuni sültan süleyman hastanesi ek hizmet binası olarak kayıtlarda yer almaktadır. hemen bilgi vereyim. acil bölümünde gittiğinizde 3 alan ile karşınıza çıkar. "yeşil alan" polikinliğe gitmeye üşenen, az öncelikli hastaların alanıdır. herkes buradadır. tek bir odada bir doktor ve yanında sağlık görevlisi bitmeyen sırada, bekleyen, günlük 155 -160 hastaya bakar. hastaların önceliği yoktur. fıtık ağrısı çeken bekler. kulak ağrısı çeken bekler. ilaç yazdırmak, tahlil göstermek isteyen de bekler. ateşi benim gibi 39 olan da burada bekler. kısaca çok bekleme alanıdır. bir yeşil oda, bir doktor, sabah sıra alan ancak öğleden sonra doktora görünen hastaların alanıdır. "sarı alan" ( ki bu beni yönlendirmeleri gereken alandı. çok okumuş sağlık görevlisi 37 derece ateşim olduğunu bu alanda bekleyeceğimi söyledi. cahil kardeşe ateşim çıkacak kardeş, titreme gelecek bak, kusacağım ardından dememe rağmen!!!) bir üst seviye hastaların alanıdır. bir de "kırmızı alan" var. adından da anlaşılacağı üzere kırmızı alan, acil vakalar için ayrılmış alandır. yenidir diye gittiğim hastanedir gitmez olaydım dediğim hastanedir. saat 14:00 da 37 derece girdiğim hastanenin acil bölümünden, saat 19:00 da 39 derece ateşle çıkış yapmış bulunmaktayım. ha birde tüm bu meşaketli ve acı sürecin sonunda yeşil alandaki cahil sağlık görevlisinin " aaa siz yanlış alandasınız, burda stabil hastalara bakıyoruz. siz acil hastasınız sarı alandan sonuçlarınızı alacaksınız" dediği garip yerdir. sonunda ateşten hareket edemez hale geldiğim için insanlık namına bir görevlinin bana acıdığı ve tahlil sonuçlarımı o cahil adamın söylediğinin aksine yeşil alandan aldığım defolup gittiğim hastanedir. sonuçta pretisyen acil doktoru, kanımda enfeksiyon olduğunu, ancak nedenini bilmediğini, 5 gün rapor yazdığını, sabah akşam iğne yiyeceğimi söylemiştir. sırada beklediğim sürede beklemekten bunalan hastalar sağlık görevlilerine hadi kardeşim dediğinde; sağlık görevlileri kardeşim beğenmiyorsan özele git demiştir. tartışma çıkmıştır. ancak gariban hastalar beklemeye devam etmiştir. bu hastanede doktor çok azdır, bu hastanede sizi yönlendirecek sağlık personeli ( çalışanlar) son derece cahildir. bu hastanede acil bölümde bir doktor hem tahlil, hem reçete, hem hastalara bakamamakta bu nedenle facialara neden olmaktadır. ikinci gidişimden mütevellit söylerim ki; ilk gittiğimde acilde doktor yoktu. bir saat bekledik. zorla bir doktor getirttik. hastane polikinliklerine girmedim ama acil bölümü fecaat! acilen acile müdahale edilmeli.!!!
  • şuan da faaliyet göstermekte olan devlet hastanesidir. büyükçekmece - beylikdüzü ilçe sınırının b.çekemece tarafında yapılmasına rağmen beylikdüzü diye adlandırılmıştır. ancak büyükçekmece devlet hastanesine ait polikliniklerin birçoğu buraya taşınmıştır.mhrs üzerinden beylikdüzü devlet hastanesi diye aradığınızda ise bu hastaneye erişemiyorsunuz. oldukça karmaşık bir durum söz konusu. bu hastanenin beylikdüzü olarak anılmasının sebebi kanımca, mimarsinan civarı e5 üzerinde yeni bir büyükçekmece devlet hastanesi inşaatının tamamlanmak üzere olmasıdır.
  • teknik olarak buyukcekmece sinirlari icerisinde yer alan hastane
  • bu hastanede çalışmakta olup bakırköy ile becayiş yapmak isteyen hemşire arkadaş varsa iletişime geçmek istemekteyim.
  • galaksinin en saçma hastahanesi. hergün kalabalık. acilden girip numara alıyorsunuz. sıra beklerken önünüze kaynak yapıp içerdeki adamlardan sıra alıyorlar. hadi sıranızı aldınız. min 2 saat yeşil alanda bekliyorsunuz. 4 tane yeşil alan odası vae 2 si çalışıyor ve çok ağır çok yavaş şekilde. berbat bir düzen berbat bir sistem var.
  • palyatif servisindeki hemşire hanımlar o kadar nezaketliler ki babama çok iyi bakıyorlar. yalnız acil bölümü her zaman çok kalabalık buna bir çare yok mudur ey dostlar
  • acilinden, yatışına tüm emekçilere ne kadar teşekkür etsem azdır. vakit bulunca bu entry, bu hastane hakkında methiyeler düzeceğim. iyi ki varsınız hekimler, hemşireler, hasta bakıcılar, değerli emekçiler...
  • hayatımda gördüğüm en büyük saçmalık, hastaneden randevu alamıyorsun.
hesabın var mı? giriş yap