şükela:  tümü | bugün
  • asayişi gayet iyidir bir genç kız gecenin kör bir saatinde bile huzurla evine yürür beylikdüzünde. chp'li belediye başkanı çok çalışkan bir insan adeta çağ atlattı beylikdüzüne.

ama siz yinede gelmeyin istanbul merkeze yakın ayağına şirinevler falan takılın.
  • istanbul'da yaşıyorum izmir'de yaşayan arkadaşlarımla daha sık görüşüyorum.

(bkz: o denli)
  • ve en güzel yanı ise istanbul'a dönüşüdür.
  • izmir kadifekale olabilir evet
  • izmir'i hiç sevmiyorum. neresi benzetildi bilemiyorum fakat beylikdüzü nezihtir, canlıdır, belediye başkanı ekrem imamoğlu fazlasıyla çalışkandır, okullarının başarısı ile istanbul'un ilk 5 ilçesi arasındadır, ara tayinle gelmek zordur (puanınınız tavan bir puan olması gerekiyor), sosyo ekonomik düzey yüksektir, sahile 10 dk'dır, istanbul'un keşmekeşinden uzaktır
    işiniz için de avcılardan sonrasına gitmiyorsanız tamamdır.

ekleme: keşmekeşten uzaktır dedim fakat o beykent tarafının trafiği, son yıllarda çileli bir hal almış olabilir
  • saçma iddiadır.

izmir, istanbul'a daha yakındır.
  • arttırıyorum beylikdüzü tekirdağ'ın ardahan'ıdır.
  • edit: uzun vadede istanbul içine alışmış insanı sıkıyor, orası bir gerçek..

edit 2: uzakmış yahu.. :/

beylikdüzü'nde çarpık kentleşme yok, saçma sapan ara sokaklar, araç girmeyecek kadar dar bir yola rağmen yolun sağına parkedilen araçlar yok, rampalara yapılmış dik yollar ve de binalar yok, 'acaba şu sokağa dönsem kalır mıyım' derdi yok.

geniş caddeler, geniş sokaklar, temiz hava, bir çok park bahçe, nizami inşa edilmiş binalar ve düzgün bir kentleşme. izmir'den çok antalya'ya benzetiyorum beylikdüzü'nü bu nedenle.

çocukluğumu sinanoba'da yaşadım, ardından yaklaşık 10 senedir kadıköy'de idim (kızıltoprak, suadiye, kalamış, fenerbahçe). 2 hafta önce beylikdüzü adnan kahveci tarafına taşındım ve de geçen gün kadıköy'e işim düştü, hazır gitmişken biraz da gezineyim dedim. 1 saatlik gezinmemin ardından sinir harbi geçirir bir şekilde beylikdüzü'nün yolunu tuttum zira yollar yol olmaktan çıkmış, trafik trafik olmaktan çıkmış, insan kalabalığı ise nefez alınamaz bir hale gelmiş bir halde istanbul'un içerisinde. kadıköy'den kaçmamın sebebini de tekrar hatırlamış oldum.

her sokakta bir kamyon, her tarafta bir trafik keşmekeşi ve nefes alacak bir yer yok. bir süredir istanbul benim için bakırköy sahilden sonra başlıyor bu sebeple.

ayrıca şu 'uzak' muhabbetini de anlamıyorum. trafik olmayan bir saatte bakırköy 20 dakika yahu araba ile, neyin uzağından bahsediyor insanlar? köprü/ avrasya tüneli'ne 30- 40 dakikada varabiliyorum yine trafiğin çok yoğun olmadığı saatlerde ki bu zaman da gayet keyifli geçiyor, zira yol üzerinde florya, atatürk havalimanı, ataköy sahil gibi araç ile seyir zevki yüksek yerler var. kartal'dan bostancı'ya minibüs caddesi üzerinden gidin bir bakalım ne kadar keyif alıyorsunuz.

tamamen kulaktan dolma bilgi ile 'bulgaristan yeaa' diyor herkes ilginç bir şekilde. yahu senelerce istanbul'un merkezinde yaşadım, beylikdüzü'nde 2 haftadır yaşadığım ferahlığın yarısını belki yaşamışımdır. o da özellikle kalamış sahil'e, sahilyolu'na gittiğim gezinti zamanlarımda. burada ise bir yerden bir yere gitmek bile ferah bir aktivite. istanbul'un avrupa/ anadolu bir çok ilçesinde oturdum. tarabya, ataşehir, kadıköy, kağıthane vs. ve de şunu söylemeliyim ki en azından beylikdüzü'nün beykent tarafı, tarabya hariç 3 ilçeden de daha nezih ve oturulabilir bir ilçe halinde şu an.