şükela:  tümü | bugün
  • ben bazen söylüyorum, size karşı olan o kibirli hareketleri ve davranışları bir anda sönüyor . başka bir formata evriliyor hani dilinin ucuna gelecek “bön tözgohtor döğölöm” diyecek ama zor tutuyor kendini.
    ulan sanki mağazanın sahibisin amk.
  • - bakar mısınız, siz nesiniz burada?
    - lord'um ben
    - tezgahtarsın bence
    - (mırıldanarak) bön tözgohtor döğölöm

(inşallah başlık başa kalmaz. pek acayip eylemmiş.)
  • gayet normal bir davranıştır.

ilginç olan şey mağazaların çalışanlarının hep mağazanın sahibi gibi davranmaları. lc'de çalışan abladaki samimiyet, beymen'de yerini uşak alfonso tavrına bürünür. sanırsın elemanın dükkanda hissesi var. iksi de aynı maaşı almasına rağmen beymen'deki satıcı insana "senin bunu almaya gücün yetmez koçum" der gibi bakıyor arkadaş. bütün maaşınla o mağazadan bir tişört alamazsın ama gelen müşteriye de on bin lira maaş alan adam samimiyetsizliğiyle yaklaşırsın. enteresan ve incelenmesi gereken bir psikoloji.
  • kasiyer şunu kasadan geçiriver diyerek fatality yapılabilir.
  • aklıma banu alkan'ın hey hintli hitabını getiren rahatsız edici olacağını düşündüğüm sesleniş. söyleyene bağlı olarak eğlenceli de olabilir tabi.
  • sözlüğü tanımlayacak en güzel cümle, "her gün bir yeni mal-lık" olur.
    kardeşim siz ofisinizde çay isterken "çaycı bana bi çay" diyor musunuz? ya da kasaptan "kasap bey bana 1 kg kıyma yağsız olsun" mu diyorsunuz?

beymen'e gidip işini yapan görevliye neden nasıl hitap edeceğinizi tartışıyorsunuz aq işsizleri?