*

şükela:  tümü | bugün
  • "beynimde lob falan yok sen nereden biliyorsun benim beynimi" diyen bir adet yemekteyiz programı yarışmacısı. zeki insanlarda 2 tane lob vardır diyen adama "o zaman bende 5 tane var" diyerek sıvama bölümüne geçiyor.

solumak ya da kalp atışı gibi hayati fonksiyonların yanında uyumak, yemek, ya da cinsel içgüdü gibi temel fonksiyonlar ve düşünmek, hatırlamak, akıl yürütmek veya konuşmak gibi daha üst fonksiyonları olan ve doğduğun günden beri taşıdığın şeyin içerisinde ne olduğunu bilmeyen bir insanın var olması bana acaip geliyor.

kaynak
  • senenin diyaloğu olabilir.
  • cahil ama cehaletinin farkında olmayan bir tv programına katılabilecek kadar da özgüvenli bir gerizekalı beyanı.

ama kendisinde beni en çok rahatsız eden şey bu kadının salaklığını hiç vakit kaybetmeden türbanlı oluşuna, islamcı oluşuna filan bağlayacak orospu çoçuklarına fırsat vermesidir.

lütfen istirham ediyorum, salak ve cahil insanlar artık salak ve cahil olduğunun farkına varsın ve ona göre bir yaşam sürsün, çok göz önünde bulunmasın, çok konuşmasın.
  • evet arkadaşlar.
    tamamı “benim beynimde lob falan yok. siz nereden biliyorsunuz benim beynimi?” şeklinde olan bu soru, izleyenlerin ufkunu açan, bilimsel gelişmeleri yakından takip etmek isteyenlerin asla kaçırmak istemediği program olan yemekteyiz’de yarışan bir yarışmacı tarafından soruluyor.

bakın bu tarz programlar gerçekten insanın ufkunu açıyor. başka bir yarışmacı “zeki insanlarda iki lob olduğu söyleniyor” diyor ve akabinde soruyu soran hanımefendi “o zaman benim beynimde beş lob var” diyerek modern tıbba devrim niteliğinde bir katkıda bulunuyor; adeta bir çağı kapatıp bir başkasını açıyor...

benim ufkum açıldı. hemen kendi vücudumda üçüncü taşağımı aramaya koyuldum...
  • bu da oksijen soluyor. napıyorsa artık içerde o oksijene...