şükela:  tümü | bugün
 • bu sadece bende mi oluyor,ne zaman bir şey düşünsem kötü bir sonuç doğuracağını beynim simule ediyor,mesela sınava gircem ,son üç gün kala beyin sürekli ya sınavda çişin gelirse,ishal olursan,kimlik kayboldu,hepsi kolay sorular ama sen yapamıycan,atamalarda herkesi alacaklar ama sen giremiyceksin,ulan bana düşmanmısın,zaten nette beyin fotoğraflarına baktım virüs gibi,nise bu durumdan nasıl kurtulabilirim ?
 • olmuş olan olumsuzlukları getiriyorsa bu ayrı bir konu ve sanırım tüm insanlar bundan muzdarip.

  olmamışları getiriyorsa ve sürekliyse bir psikolog/psikiyatr yardımıyla pırıl pırıl bir kafaya ulaşılması en doğrusu olacaktır belki de.

  bir de kişi bu durumdan içten içe zevk alıyorsa, tam evlere şenlik.
 • kitap okumak seyahat etmek gerek böyle durumlarda. biraz hayata teneffüs etmek. aynısı bazen bende de oluyor. için daralıyor en ufak şeyde aklıma olur olmadık şeyler geliyor. bir labirent içerisine giriyorum. sonra yolculuğa çıkıyorum kendi gündemimi değiştiriyorum beynimi resetliyorum. yapın iyi gelecek.
 • olumsuz şeylerin yanısıra, bir de "ne gerek var şimdi" sinyali yağdırıyor bünyeye..

  mesela çıkayım biraz bisiklete bineyim diyorum, bi anda "iyiydik oturuyoduk ne gerek var şimdi" hissi bünyeyi ele geçirmeye başlıyor..

  ama bunlara aldırmayıp bisikleti hazırlamaya başladığınızda, bakıyor durum ciddi, bu sefer de "kısa bi tur olsun, fazla uzatma" hissi geliyor..

  sonuçta beyin sürekli "yiyelim içelim yatalım, etliye sütlüye karışmayalım" derdinde.. kodumun ibişi, yok öyle yağma.. kalk kalk kalk!!!
 • zaman zaman herkese olan durumdur
  açık havada düzenli yürüyüş (günde yarım saat misal ), nefes egzersizleri ve düzenli uyku ile bol su tüketimi ve pek tabi dengeli beslenme bir süre sonra bu durumdan kurtulmanızı sağlayacaktır
  ha bir de sigara ve kahve alışkanlığınız varsa bir süre de olsa uzaklaşmak işinizi kolaylaştırır
  denendi ve işe yaradı
  unutmadan, toksik insan dediğimiz negatif ve enerji emen insanlardan da uzak durun
  geçmiş olsun
 • eğer bu kaygılar gündelik hayatınızı etkilemeye başlamışsa,uzman bir psikoloğa görünmenin herzaman iyi gelebileceği durumdur.

  (bkz: yaygınlaşmış kaygı bozukluğu)
  (bkz: anksiyete bozuklugu)
 • olumlu şeyler için plan yapmaya gerek olmamasından kaynaklanan durumdur. beyin gelecekte gerçekleşebilecek olumsuz olasılık senaryolarını ele alarak bunlar için plan üretir ve bu şekilde birey hayatta kalma olasılığını maksimize eder.