şükela:  tümü | bugün
  • ne zamandır başıma gelen ilginç durum. gündüz uyduğumda başıma geliyor genelde. beynim uyuyor gibi ama vücut uyanık. bir iki saat böyle geçiyor ama geçen zamanda uyumadığını biliyorsun ama o ana dair hiç bir şey hatırlamıyorsun. bu sürede kendi kendine konuşursun düşünürsün ama hatırlamazsın. ve çok huzursuz geçer bu süre. bunun sonunda ya tam uykuya geçilir yada şuan bana olduğu gibi bir sese tepki verilip beyin uyandırılır ve uykusu alınmış bir şekilde kalkar.
    büyük ihtimal gün içinde beynimin yorulup hareket etmediğim için vücudumun hiç yorulmamasından dolayı oluyordur.
    bunun tam tersi de uyku felci . beynin uyanıp vücudun uymasından kaynaklanır
    sadece benim mi başıma geliyor? başka yaşayan var mı? bunun bilimsel bir adı var mı? merak ediyorum açıkçası
  • an itibariyle yaşadığım durum. bugüne özel değil. soktuğumun pandemisi çıktı çıkalı böyle. vücut yorulmuyor,haliyle hep yatan birisi olarak asla 8 saat uykuyu deliksiz uyuyamıyorum. çalıştığım zamanlar kafamı koymamla sabah olması bir oluyordu. özledim lan.
  • uzun yolda araç kullanılırken yapılan kazaların sebeplerinden biri. 3-5 km yolu nasıl geldiğinin farkına bile varmazsın. uyumuyorum sanırsın ama aslında uyuyorsun gözün açık.
  • geçen bunun tam tersi oldu. sabah 7 gibi yatağa yattım saat 12'ye kadar durdum. uykuda gibiyim ama bilincim tamamen açık, zaman da hızlı geçiyor. anlamadım garip bir şeydi. bazen gözümü açıp etrafa bakıyordum. 12 gibi gözümü açtım hala uykuya dalamamış olmama sinirlenip uykusnun da yatağınında anasını sikicam hee diye yatağa yumruk atıp uyumama kararı alarak kalkmama vesile olmuştur.
  • sabah işe giderken metrobüste yaşanılan durum. ayaktasınız ve içerisi de balık istifi gibi kalabalık. uyusaniz da düşmüyorsunuz.
  • bunun tam tersi durumu var, o da çok can sıkıcı bir durum. (bkz: amfetamin)

vücut uyuyor ama beyin tam gaz çalışmaya devam ediyor, ne uykudasın ne uyanıksın, tam anlamıyla arafta kalıp cehennem azabı çekmek.