şükela:  tümü | bugün
 • orijinal adı when the air hits your brain olan kitap.
 • nasıl olabilir sorusunun ilham kaynağı...
  (bkz: bunu evinizde denemeyin)
 • (bkz: frankenstein)
 • lisedeyken isminden etkilenip edinilen popüler bilim kitabı yüzünden üniversitede tıp okuyacağıma hatta beyin cerrahı olacağıma dair kendimi öyle inandırmıştım ki beyin sinir sisteminin anatomisine çalışmaya başlamıştım.
  hayaller gerçek olmadı ne yazık ki ama kitabın etkisi hala devam etmektedir. dr.frank vertosick jr'in diğer bir kitabı olan "neden canımız yanar?" yine tübitak yayınlarından çıkmıştır.
 • hayati nasil yasamaniz gerektigi konusunda ders verebilecek bir kitap.
 • küçücük bir bedel ödeyerek alacağınız bu kitap size paha biçilmez bir hayat dersi verebilir. bilim dünyasına biraz bile yakınsanız sizi içine çekebilecek, yakın değilseniz de yakınlaşmanızı sağlayabilecek bir kitap.

  sonuçta doğanın en büyük gizemini avuçlarında tutan adamlardan bahsediyoruz.

  (bkz: insan beyni)
 • yakın zamanda şöyle bir yorum sayesinde dikkatimi çeken, en kısa zamanda okuyacağım kitap
  --------------------------------
  hayatım boyunca okuduğum en iyi kitaplardan biri...
  ilk okuduğumda beni allak bullak etmişti. hâlâ da ara ara döner, bölüm bölüm yeniden okurum.
  amerikalı bir beyin cerrahı olan frank vertosick j.r.'ın çeşitli hastanelerin beyin cerrahisi servislerinde geçirdiği uzun yıllar ve bu döneme ilişkin tüyler ürpertici anıları...
  kitabı ilk okuduktan sonra internette yazarın e-posta adresini araştırıp bulmuş ve kendisine böyle bir kitabı yazdığı için kısa bir teşekkür mesajı yazmıştım. o da beni nezaketle cevaplayıp teşekkür etmişti.
  dünyada okuyacak son bir kitap seçecekseniz, bu kitabı seçin ve okuyun.
  insan... bilim... bilim insanları... avuç içi kadar bir organ (beyin) karşısında bir cerrahın düştüğü acınası çaresizlikler ve kazandığı zaferler... ameliyathanede yaşananlar... masada kalan hastalar sonrası cerrahların ruh hâli... ameliyat hataları...
  eski ve yeni olarak pek çok kitap sitesinde satılıyor. 20 liralık çok az şey, kendisine ödenen bu parayı böylesine hak eder.

  - ali murat güven
 • okunabilecek bir kitap ama kesinlikle herkesin okuması gereken, tek bir kitap seçmek zorunda kalsanız bunu seçin denilecek kadar abartılmaması gereken bir kitaptır.
 • amerikalı bir beyin cerrahı olan dr. frank vertosickjr. tarafından yazılan, yazarın kendi meslek hayatında yaşadıklarını anlattığı bir beyin cerrahisi öyküleri kitabı.
  bu kitabı okumak için doktor falan olmanız gerekmiyor. herkesin okuyup anlayabileceği gibi sade ve akıcı bir anlatımı var.