şükela:  tümü | bugün
 • baris muslu isimli bir insanın kitabı. serinin ikinci kitabı kasayı yan yatır olacakmış.
 • kitapçıların en çok satanlar listesindeki yerini almış durumda. kişisel gelişim kitaplarıyla çok aram yoktur ama kapağını okuyunca bir gazla satın aldım. içinde geçen uygulamarı denedikten sonra değdimi görücez.

  edit : hayal kırıklığı oldu.

  --- spoiler ---

  anlattığı bir yöntem var bunu her türlü sıkıntın için kullanmanı istiyor. yöntem dediğim bir oturuş pozisyonuyla duvara karşı oturup seni kötü hissettiren bir olayı düşünmek. bunu yaparken gözlerimizle duvarı sağ üsten başlayıp kitap okur gibi tarayacakmışız hangi bakış açısında kendimizi daha kötü hissedersek pozitif şeyler söyleyerek o olayın kötü etkilerini silicekmişiz. kitabın tamamı bundan ibaret. her olay için aynı yöntemi baştan baştan anlatıyor. oturup denemedim aklıma yatmadığı için.

  --- spoiler ---
 • (bkz: mp3 geldi)
 • bugün d&r'da denk gelip de alıp almama kararsızlığına düştüğüm kitap. sigarayı birkaç kez bırakıp yeniden başlamış biri olarak kitabın sigarayı bırakma kısmı ilgimi çekti, şöyle bir göz gezdirdim -ki bu bölüm yanılmıyorsam 194. sayfada yer alıyor- ve satın almamaya karar verdim. eğer 194. sayfaya kadar öğrettiği bir teknik yoksa, "şimdi sigara içme ihtiyacınızı azaltmak için kendinizi ne kadar sevdiğinizi ve sigaranın size ne kadar zarar verdiğini düşünün" gibi cümlelerin sigara tiryakilerinde işe yaramadığı aşikâr.
  umarım yanılmışımdır ve kitap gerçekten birilerinin -en azından sigara konusunda- hayatını değiştirir de ben de denerim.
 • çoğu kişisel gelişim kitabında olduğu gibi çarpıcı isimle satış yapmaya çalışan sayfalar topluluğu.ayrıca yerinde tespitler için ;#33487098
 • okununca hayat değiştiren kitaptır... yıllarımın yaklaşık 1 senedir neuroformat kullanarak kendi üzerimde çalışıyorum. sonuç mükemmel.

  (bkz: ben sanki ben değilim)
  (bkz: şaka değil)
  (bkz: yıka beynini)
 • süper kitaptır. kişizel gelişim zırvaları gibi öğütler vermez. beynini nasıl değiştirebileceğini neuroformat diye çok etkili bir teknik üzerinden gösterir.

  tekniği 6 ay öncesinde bir korkum üzerinde denemiştim. 2 gün sonra öyle bir endişenin varlığı bile mantıksız gelmişti.

  ilk entrylerin aksine hakkında güzel şeyler görünce sonunda birileri kitabın hakkını vermiş diye düşündüm.
 • partisyonun çeşidi hakkında bilgi vermeyen kitap. ntfs mi olacak, fat32 mi, yoksa hfs mi ben anlayamadım bu işi...
hesabın var mı? giriş yap