şükela:  tümü | bugün
 • bi küfür...
  birde basketbolda block yapmak anlamındada kullanılır...sapka vermek yada sapkaada denir...
 • asmis bir necrophiliac fantezisi. abarti (bkz: nekrofili) (bkz: oha)
 • futbol oyunundada kullanılan bişeydir bu.oyuncu topa kafa vurmadan önce kalecinin ondan önce davranıp topu yumruklaması sonucunda olusan enstantane.
 • her basketbol macında bulunması olası bir "ben bu işin kitabını yasdım triple windmill yapar aynı zamanda takla atmaya çalışırım" eziqliini bünyelerinde barındıran cogunlukla bagdat caddesi patentli gençlerimizin başına çokça gelen eşgale. bunnar kazandıkları artı beyin sebebiyle süper zeka insanlar olup paranın damına korlar gelecek bi tarihte..
 • insanın kendi beynine uygulaması durumunda uygarlık nedir, ne degildir, hangimiz uygarız, bu dunya, bu insanlar nereye yaklasıyor, sorularını akla getiren bası sonu bilinmez bir cıkmaza girildigini anlamamızı gerektiren eylem.

  normaldir beyninize vermeleri, hayat budur, daha dogrusu insanoglu budur. hergun bir sürü insan kendi cıkar ve istekleri dogrultusunda birilerini harcar, bu insanların beynine verir. oysa ki kendi beynine veren insanlar sayısı gün ve gün artıyorsa bu toplumdan, bu toplum düzeninden uzaklasan insanlar cogalıyorsa bu toplum parcalanıyor ve parcalar birbirleriyle ilişkilerini yitiriyor demektir. yaklasılan kaos kacınılmazdır.
  toplum yitiyor demektir.

  daha acıklı bir ihtimal ise "kendi beynine veren toplumu yitiriyor" olur, hımmm.
 • mahalle arasında özellikle liselerde oynanan her basket maçında 3-5 kere duyacağınız amiyane ifade. maç içinde beyni yiyen de eziklik almış yürümüştür. beynin şiddetine göre renk bile değiştirir. bazen sadece ''ne verdim ama'' şeklinde ifadelenir ki kavga sebebidir. niyetini baştan belli eden kendini ele veren bir anlatım olur o. bir büyük sorunsal da ota boka faul diyen kimsenin güzel mi güzel beyne faul demesidir. tertemizdir halbuki...iddialaşılır sonuçta tek atılır ve susulur.
  (bkz: tek atmak)
  (bkz: basketbol)
 • beyin yiyen oyuncunun faul beklentisiyle etrafa bakışı ile rüştü'nün yediği her golden sonra ofsayt umuduyla hakeme attığı bakış benzerdir..
 • oyuncunun demoralize olmasına sebeptir. suçlu bloğu yiyen midir yoksa bu pis deyimi bulanda mıdır. oyuncu beyni yedikten sonra, spormuş,iyi vakit geçirmekmiş gibi nedenlerle basket sahasına indiğini unutur. gitgide celallenir bir anda üçerlik tek pota basket maçı düşman güçlerin çatışmasına dönüşür. kemik sesleri duyulur, blok yerine surata şamar iner, faullere itirazlar başlar kavga çıkmadan biterse şanstır.