şükela:  tümü | bugün
 • vahim hadisedir. resmi yazışmalar için kullanılan antetli kağıtta görülebilir.

  sağlık bakanı yardımcısı halil erdemir’in makam odasında osmanlı padişahı 2. abdülhamit’in portresi astığının ortaya çıkmasının ardından akp’li beyoğlu belediyesi’nde de abdülhamit tartışması yaşanıyor.

  akp’li meclis üyesi şenol cengiz olayı şu şekilde savunmuş: “abdülhamit tuğrası ama içerisindeki beyoğlu belediyesi başkanlık binasının görseli var, tuğranın içerisinde. bu bina abdülhamit’in yaptırdığı ilk belediye binası. sadece beyoğlu belediyesi’ne özel bir armadır bu. bugüne kadar çok kullanılmamış ama... onun üzerinde bir değişiklik var. yani ortasında abdülhamit’in tuğrası yok. sadece yıldız kısmı var. ortasında da resmi var. o dönemin padişahlarının kullandığı armalar böyle olduğu için böyle yapılmış. bu logo değil, nişan”

  antetli kağıtların yanısıra belediye çalışanlarının kimlik kartlarında da bu logo kullanılmaya başlanmış. şaka gibi.

  bir güruh düşünün kendi celladına aşık. (bkz: osmanlı'da türk düşmanlığı)
  insan gerçekten hayret ediyor.

  kaynak
 • bir daha belediye başkanı adayı gösterilip seçilmek adına veya buradan milletvekilliği adaylığına geçmek adına yapılmış yatırımdır...

  yoksa kimsenin osmanlı'yı, osmanlı tuğrasını falan siklediği yok, sokaktaki saf seçmeni dışında.
 • makam arabasına da yapıştırdı mı tam olur bence.
 • örnek verilen kağıdın resmî yazışma evrakı olduğuna dair hiçbir karine olmadığından şu an mesnetsiz bir iddiadır.

  resmî yazışmalarda uyulması gereken usul ve esaslar hakkında yönetmeliğe göre resmî yazılarda tarih konu sıra numarası gibi belli başlı şekilsel şartlar aranır. bunların hiçbiri verilen görselde mevcut değil. bloknot yaprağından farksız bir şey bu.
 • bu başlığı açan kişi galiba bayrak olarak osmanlı bayrağının modernize halini kullandığımızı falan da bilmiyor galiba.
  kullanmasını gayet normal bulduğum olay. sen istemesen de türkiye osmanlı devletinin devamıdır. osmanlıyı inkar etmek bize bir şey kazandırmaz.