şükela:  tümü | bugün
 • beylikdüzü vergi dairesi kantinine gelmiş.

  benim beylikdüzü vergi dairesinde ne işim vardı?

  beyoğlu gazozu kimdi?

  sevgi neydi?
 • zencefili fazla kaçmış gazoz.
 • görüyor ve artırıyorum (bkz: zafer gazozu) denizli-aydın taraflarında meşhurdur.
 • usta geçen gün denk geldim ben buna. limonlusu ve orman meyvalısı vardı sanırım . bir heyecanla aldım ama fısssss. bi numarası yok.

  vasat.
 • zencefil aksiyonu ilk bu arkadaslar tarafindan mi alindi bilmiyorum ama piyasada bir zencefil furyasi baslamis.

  uzun suredir gormedigim schweppes ginger de marketlerde satiliyordu direk bunlarin yaninda. ve talep de yuksek gozukuyordu rafa bakinca.

  soguk olan hali fena degil gibi duruyor ama cok susamis olmayla da alakali olabilir.*
 • ben ilk defa bugün içtim
  karışık meyveli olanı tadını çok beğendim diğer çeşitlerini bilmiyorum
  ama en güzeli şişe tasarımı galata kulesi formunda

  http://imgur.com/gallery/yx04fle
 • efsanevi güzellikte şişe tasarımıyla beni mest eden gazoz.

  daha önce bir blogda türkiye'deki yerli gazozlarla ilgili bir metin okumuştum. o gün bugündür yabancı menşeili gazozlar yerine türk malı gazozları almaya özen gösteriyorum.
  bahsettiğim gazozlar arasında çamlıca gazoz ya da türkleşmeye yüz tutmuş fruko falan tabii ki yok. popülarizmin aşırı düzeyde over-rated ettiği niğde gazozu da yok. vaktim olsa tüm türkiye'yi gezsem de yerli gazozları anayurtlarında tatsam diye hep bir heves var içimde. umarım bir gün bu hevesimi gidereceğim.
  bugüne kadar süpermarketlerde ayağıma kadar gelmiş olan ankara gazozunu rutin olarak tüketmeye devam ediyorken bugün bu alışkanlığımı değiştirmeye karar verdim.
  istiklal/ suriye pasajında çay içerken yan masaya iki müşteri oturdu. biz de niğde gazozu içiyorduk. yandaki müşteri özür dileyerek beyoğlu'nda beyoğlu gazozu içilir dedi. deneyip denemediğimizi sordu. sonra sağ olsun bize beyoğlu gazozu ısmarladı. zencefil aromalı ve karışık meyveli olanını denedim. ağız tadıma karışık meyveli daha uygun olduğu için ona biraz kıyak geçecek gibi olduysam da zencefilli gazozu da hem piyasadaki açığı kapatmak açısından, hem de lezzeti açısından oldukça başarılıydı.
  ancak bizi en çok etkileyen şişe tasarımı. beyoğlu gazozunun şişesi tam da olması gerektiği gibi galata kulesini kendisine kaynak edinmiş.
  bildiğiniz galata kulesinden serinliği yudumluyorsunuz. kışın bir başka güzel beyoğlu'nu yazın da anlamlı kılacak bir ritüel olmasını diliyorum bu gazozun. o güzel sohbetlerinize de şişesi hatıranız olsun.
  ben tükettiğim şişeleri atmadım. boyama ve stencil ile odamın bir köşesine bu güzel sohbetin hatırası olarak koymayı düşünüyorum. güzel sohbetlerinden ve ikramlarından dolayı beyoğlu gazozuyla böylesine naif bir şekilde tanışmamızı sağlayan kerim bey ve arhan bey'e başarılar diliyorum. gazozlarının takipçisi olacağım.
 • numarası diğer gazozlar gibi glukoz ya da fruktoz şurubu içermemesi şekerden yapılmış olması
  mesela coca cola da burada glukoz şurubu kullanırken hollanda da şeker kullanıyor.

  zencefillisi de limonlusu da güzel. arması tasarımı oldukça hoş ev eski tarz.
  şişesi galata kulesi biçimde
  sevdim.
  bozmazlar umarım daha çok da sevilir yayılır.
 • şişesini görenlerin muhtemelen kendinden geçtikleri bir gazoz markası. retro yani eski bir marka imajı var; şişesi galata kulesi şeklinde ve logosunun üzerinde bir tramvay var. işin aslı, şişenin size ilk bakışta tarihi bir gazoz keyfi vaat etmesi ve içtiğinizin ne olduğunu bilmeden keyfe gelmeniz. ne de olsa iki yüz yıllık bir gazoz içiyorsunuz, değil mi? ben istanbul'un şehir efsanelerini, neler nerede yenir, nerenin çeşme suyu içilir, hangi semtte avize, hangisinde yoğurt ünlüdür, son beş-altı senede öğrendim. bu gazozu görünce de bir bomonti birası nostaljisi yaşamadım değil, aslında boş bir geçmişin nostaljisi çünkü böyle bir gazozun tadı damağımda daha önce hiç olmadı. hakikat refleksiyle bir miktar bakınınca işin aslının fasa fiso olduğunu gördüm. faso fiso yapıyorlar demiyorum, ama şişeden köşeden ve piyasa hukuku kuralları dahilinde sizin egonuzu arzunuzu gıdıklıyorlar, bilin diye diyorum. sitelerinde bir "gazoz tarihi" diye sekme açmış ve içini bildiğiniz "genel türkiye gazoz tarihi" ile doldurmuşlar. "beyoğlu" kelimesini de geçtiği yerlerde bold'lamışlar ki gören sanki ‘beyoğlu’, ‘gazoz’ ve ‘tarih’ kelimeleri yan yana gelince ‘beyoğlu gazozu’nun tarihi bir müessese olduğunu düşünsün... işin aslı bu isimde bir gazoz, ilk defa bu sene piyasalara çıkmış. yani tarihsiz bir tarih, kurmaca bir "tarihilik" mevzu, bakınca içinizdeki nostaljik boşluğu dolduracağınız bir fantezi vaat ediyor. bir boş gösteren. biz de öyle bir imajlar devrindeyiz ki, görülüp vurulup hemen de kanıyoruz (geçenlerde bir arkadaşım "mardin'de beyoğlu gazozu buldum" diye bir şey yazmıştı).

  şimdi içmeyin demiyorum, haşa, iş bu entry'yi yazarken içerekten yazıyorum. için ama bilin de için.

  bir de gagoz da için, o kadar dobra dobra bir mottosu var ki, içmezsen cem uzan gibi 'dön de kaybettiğin gazoza bir bak' diyecek: "doğala özdeş karizma, renkli menkli bir hayat. cool kızlar, dünyayı kurtaran adamlar… matrak asit içerir, tek yan etkisi geğirtir... tikilerin ulaşamayacağı yerlerde saklayınız... bir feza markası" yani sizde olmayan, yaşamak, hayatta kalmak ve hayatınızı değiştirmek için yaptığınız, fezaya açılmak, anlamak ve değiştirmek için yapmak isteyeceğiniz her şey! e tabi şaka yapıyorlar canım, zira hepimiz biliyoruz ki hayatın anlamı 42'dir.

  hamiş: iş bu entry ticari bir markaya sataşmak yahut itibar zedelemek amacıyla değil, tamamen bir imaj-tüketici analizi refleksiyle yazılmıştır.
 • %100 şeker pancarı vurgusu nedeniyle tercih ettiğim gazoz. normalde gazozla falan pek işim olmaz ama sırf desteklemek amacıyla aldım bugün.

  bildiğim ve tercih ettiğim anti glikozcu firmalara bir yenisi eklenmiş oldu bu sayede.

  (bkz: sagra)
  (bkz: torku)
  bu biraz yerel olmakla beraber
  (bkz: hasan masat)