şükela:  tümü | bugün
  • beyoğlu sinemasının kapanmasini engellemek ve sinamayi yaşatmak için 4 kategoride satışa sunulmus. kartların yıllık ücretleri ve bu kartlara göre izlenebilecek film sayıları soyle:

    100 tl'lik kartla 10 film (sadece öğrenciler için geçerli), 250 tl'lik kartla 15 film, 500 tl'lik kartla 30 film, 1000 tl'lik kartla sınırsız film seçeneklerine sahip. incelemek ve satın almak için:

    http://beyoglusinemasikarti.com/
  • sanırım başka sinemadan sonra yine güzel bir şeyler yapmaya çalışan insanlar var. sadakat kart diye bahsi geçen kartlar alınırsa kısmi üyelikler ya da çeşitli noktalarda da indirimler söz konusu (bana lale kart'ı anımsattı) ama tarayıcım beni katiyen siteye sokmuyor. yanıltıcı ya da dolandırıcı sayfa olarak mimlenmiş. bu da mı amerika'nın oyunu acaba diye düşünmedim değil, temize çıkarın şu siteyi de görelim nedir ne değildir.
  • sözlük kitlesinin beyoğlu ile pek ilişiğinin kalmadığını gösteren kart. kültürel analiz açısından, anladığıma göre, beyoğlu sinemasının, sinema olarak kalmasının gündelik yaşamdaki karşılığı, "başka sinema" gibi minör oluşumların seçtiği filmleri gösterebilecek sinema salonlarına duyulan ihtiyaçtan kaynaklanıyor. ortalıkta, avm'lerdeki sinema salonları dışında salon bırakılmazsa; izleyici, yalnızca tek tip amerikan filmlerini ya da iq gerektirmeden rahatça takip edilebilen türkçe komedileri izlemek durumunda kalacak gibi görünüyor. öte yandan, internet'in 1. doğum gününü kutlamıyoruz. dijital platformlarda film seyretmenin yaygınlaşması filan da, izleyiciyi salonlardan uzaklaştırıp ilginç neticeler vermiyor değil. izleyicinin, sinema salonuna ve monopoli dışında kalan alternatif filmlere ve yönetmenlere "yatırım yapması" projesi, fena gitmiyor gibi. şu an itibariyle 1918 kart satma hedefi var. kermes kafasına benzettim. bakalım, neticeyi bu yıl içinde göreceğiz.