şükela:  tümü | bugün
 • başrollerini tarık akan oya aydoğan ve erdal özyağcıların paylaştığı filmdir.tarık akan karısı tarafından tam maaşını aldığı gün cebinde bok gibi parayla evden kovulan ve geceyi beyoğlunun arka sokaklarında içerek geçiren adam rolünde.
 • boşrollerinde tarık akan,erdal özyağcılar ve oya aydoğan'ın oynadığı bir türk filmi.film bir gecelik kaçamak yapmak isteyen bir memurun * başından geçenleri konu alıyor.ilginç bir filmdir.erdal özyağcılar'ın performansı görülmeye değerdir.
 • bir beyoğlu filmi.
  olaylar bir gecede, beyoğlu'nda geçiyor. arada güzel detaylar var. mesela bir sahnede aldanma çocuksu mahsun yüzüne, bir sahnede de careless whisper çalıyor. bize anormal gelen bıçaklanma, kavga gibi sahnelerin de beyoğlu ahalisi için son derece alışıldık şeyler olduğu, figüranlardan bile gözlenebilir. yeniden çevrilmesini istediğim filmlerden.

  --- spoiler ---
  evinde mutluluğu bulamayan tarık akan, kendini beyoğlu'nun arka sokaklarına atıyor. film ekibinden pezevengine, konsomatrisinden travestisine, ayyaşından adam bıçaklayanına kadar onlarca insanla karşılaşıyor. uçkuruna yenik düşüp randevu evine gidiyor; ancak ücretini peşin öder ödemez mekanı polisler basıyor. kaçıyor. pezevenk bu sefer oya aydoğan'ı ayarlıyor ona. pavyon, sonrasında otel derken bizim tarık akan iyice sarhoş oluyor ve bitkin düşüyor. zaten ota boka gitmekte olan parasını bir de oya aydoğan hacılıyor, iyice dımdızlak kalıyor. kendini kaybedip sokaklarda kah beyoğlu'nun belgeselini çeken film ekibinin, kah oya aydoğan'ın peşine düşüyor. oya aydoğan'ı bulduğunda ise çıkan olaylar yüzünden soluğu karakolda alıyorlar. sonunda tarık akan'ın karısı gelip alıyor onu karakoldan ve aralarında şu konuşma geçiyor:
  - ne oldu?!!
  + ...bir şey olmadı...
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  filmin bi yerinde disko çarli* ile zeynep*, işe çıkmadan önce hazırlanırken birbirlerine o sırada radyoda çalan i love you* (ümit besen) şarkısını düet yaparak söylerler.

  --- spoiler ---

  sırf bu sahne bile filmi izlemek yeterli bi sebeptir.
 • erdal özyağcıların disko çarli rolüyle fena halde döktürüğü film..demem o ki disko çarli'yi sevmeyen ölsün..
  sırf beyoğlu'nun 80'lerdeki halini görmek için bile izlenebilecek eğlenceli bir film...
 • bir şerif gören filmi...

  --- spoiler ---

  haydar karakterini canlandıran tarık akan kariyerindeki farklı rollerden birine daha imza atıyor...

  karısıyla sorunları bulunan haydar kendini beyoğluna atıyor ve ondan sonra olan oluyor rıfat abicim...

  dolandırılıyor,bıçaklanıyor,hapçılarla yatıp kalkıyor...neler neler...

  erdal özyağcılar ise genellikle can verdiği yavşak,üç kağıtçı karakter tiplemesiyle karışımızda...

  sürekli işler çevirme peşinde...

  daha önceki benzer tipler için;

  (bkz: züğürt ağa)

  (bkz: yılanların öcü)

  (bkz: ya ya ya şa şa şa)

  bu kadar yeter heralde...

  o değilde bir ara top gun afişini ve yanılmıyorsam eğer michael jackson posterini gördüm...

  normaldir...

  sene 86...

  --- spoiler ---

  ayrıca;

  (bkz: after hours)
 • bir ara planet türk'te gözüme çarpan ve 'aaa erdal özyağcılar-tarık akan'ın beraber oynadıkları film mi varmış' dediğim, sonra da netten sansürsüz izlediğim film. bir anti-kahraman filmi gibi geldi bana. şerif gören'in ne varsa onu göstermeye çalıştığı bir filmdir.

  --- spoiler ---

  ben yapmadım, pezevengim yapmadım.

  --- spoiler ---
 • 1986 yapımı şerif gören filmidir.

  sinematürk yazarı eylül fırtınası tarafından filme dair kaleme alınmış bir yorum yazısı aşağıda görülebilir.

  çeşitli tür ve konularda, kırsaldan kente uzanan çizgide birbirinden farklı ve ilginç filmlere imza atan şerif usta'nın ilginç denemelerinden birisi...
  beyoğlu'nun arka yakası isminin çağrıştırdığı bütün beklentileri ve tahminleri boşa çıkarmayan, sağ gösterip sol vurmayan bir film.
  scorsese'nin taxi driver'ı gibi bir gecenin kötülükleri filmi.tabi ki ondan çok daha yüzeysel ve şematik..
  beyoğlu ve gece denince akla ne gelir?
  pavyonlar, meyhaneler, sarhoşlar, fahişeler, tinerciler, başıboş serseriler, travestiler, kadın ve uyuşturucu satıcıları, çöpler ve pislik...
  işte beyoğlu denince akla ne gelirse filmde bunları görebilirsiniz.
  memur haydar rıza maaşını alıp felekten bir gece çalmak için beyoğlu'na çıkar ve her ne hikmetse aklınıza gelecek her türlü melanet onu bulur.başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmez.olmadık insanlarla olmadık yerlere girer çıkar, fahişelere parasını kaptırır, baskınlara uğrar, içer, karakolluk olur.dayak yer vs.vs.
  zaten beyoğlu'nun ne menem bir yer olduğunu hep duyardık, bir de şerif gören'den öğrenmiş olduk.
  bu bağlamda beyoğlu'nun arka yakası alabildiğine didaktik ve abartılı bir film.
  sanki aileden sorumlu devlet bakanlığı tarafından sipariş edilmiş eğitici bir film gibi.
  hacı hacıyı mekke'de, hoca hocayı tekkede, deli deliyi dakkada bulur demişler..
  insanın içinde varsa gider bulur zaten aradığını da belasını da.
  bunun için birilerinin ''sakın haa kötü yerlere gitmeyin,belalı kişilere bulaşmayın,oturun sıcacık evinizde'' gibisinden parmak sallayarak öğüt vermesine gerek yok.
  öte yandan haydar türlü musibetlerle boğuşup dururken bir ekipte eski beyoğlu ile ilgili bir belgesel çekmektedir.yani beyoğlu'nun dünü ve bugünü arasında sözde karşılaştırma yapılmaktadır.e onu da biliyoruz.
  bir zamanlar beyoğlu çok nezih bir yermiş.ah nerde o eski beyoğlu teranesini duymayan mı var?
  şerif gören'in kadir inanır'dan sonra ikinci gedikli oyuncusu tarık akan'ın yanılımıyorsam kendisini seslendirdiği ilk film.inanılmaz kötü bir sesi var.dua etsin pekcan koşar'a,cüneyt türel'e..yoksa bu sesle tarık akan falan olamazdı.ayrıca son derecede kötü bir oyun sergilemiş bu filmde.
  gençliğinde kendisine aşık olan ve ilk defa başrolü paylaştığı oya aydoğan'da basmakalıp ve abartılı fahişe tiplemesi ile eski aşkından geri kalmamış.
  şerif gören birçok filmine yorum yaptığım ve çok sevdiğim bir yönetmendir.sanırım bu amerikalı'dan bile daha olumsuz eleştirdiğim bir film oldu.çünkü gerçekten kötü ve olumlu bir yönü bile olmayan, sadece ilginç olmayı başarabilen bir film. "

  http://www.sinematurk.com/'dan alıntıdır.
 • youtube'dan tamami izlenebilen 1986 yapimi serif goren filmi. oyuncular arasinda yavuzer cetinkaya da var
 • sultan filminde çarli lakablı bir karakteri canlandırmış olan erdal özyağcılar bu filmde disko çarli lakablı bir karakteri canlandırmıştır.